XXXIV Niedziela zwykła( Uroczystość Chrystusa Króla(22.11.2015r.)

 

 

Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Jest to zarazem uroczystość Chrystusa Króla- Króla Wszechświata.

 

Po Mszy świętej o 10.30-wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie tego aktu w Uroczystość Chrystusa Króla, Kościół udziela odpustu cząstkowego pod zwykłymi warunkami. Jest to także dodatkowa motywacja, aby uroczyście odprawić to nabożeństwo na zakończenie roku liturgicznego. Następny rok będzie ogłoszony jako rok Miłosierdzia Bożego.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-wtorek- Św. Andrzeja i towarzyszy męczenników

 

W środę zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę do MB Królowej Polski

 

Kończy się rok liturgiczny Niedzielą Chrystusa Króla, a za tydzień rozpoczyna się już

I Niedziela Adwentu. W następną niedzielę - Msza święta roratnia będzie o godz. 7.00  poprzedzona Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

Od następnej niedzieli- tj. I Niedzieli Adwentu Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 5 złotych. Jak co roku, 3,5 złotych parafia odprowadza do Diecezjalnej Caritas, a 1,5 na parafialny Oddział.  

 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z poprzedniej niedzieli, tj. III miesiąca na prace inwestycyjne. Bóg zapłać.  

 

Zgodnie z prośbą z poprzedniej niedzieli ks. Bpa Ordynariusza jest składka do puszek dla mieszkańców Kościoła prześladowanego. Pod  chorem jest skarbona, zachęcamy aby okazać gest dobrego serca tym mieszkańcom. Natomiast na tacę przeznaczona jest na Światowe Dni Młodzieży.  Za ofiary na ten cel składamy serdeczne podziękowanie.

     

W związku z komunikatem i zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza mówiącym o głoszeniu homilii lub kazania, wprowadzamy od pierwszej niedzieli Adwentu na mszach roratnich rano krótką czytankę nawiązująca do czytań, natomiast Msza Święta wieczorna w niedzielę będzie o godzinie 16.00 również z kazaniem ale bez nieszporów.

 

Kościół w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego, a więc wszystko stare, niepotrzebne jak: pralki, telewizory, komputery, sprzęt AGD. Dlatego zachęcamy naszych parafian w najbliższą środę, do przyłączenia się akcji. Ten sprzęt można złożyć na parkingu koło cmentarza o godzinie 12.00. Strażacy tego przypilnują na parkingu. Natomiast samochód tej organizacji podjęcie o godzinie 13.00 i zabierze.

 

W następną niedzielę o godzinie 12.00- będzie przyjęcie nowych ministrantów do LSO. Zapraszamy tych chłopców a także ich rodziców na Mszę Świętą o godzinie 12.00.

Zapraszamy już wcześniej do wyjazdu na modlitewne czuwanie w grudniu do Mogiły. Będzie to już ostatnie w tym roku w pierwszy piątek miesiąca. Lista jest w zakrystii.

 

 

Dzisiaj o godzinie 18.00 - spotkanie Rady Parafialnej i tych grup działających w naszym środowisku ale celem będzie zorientowanie się jak  przebiega przygotowanie do Światowych dni Młodzieży w naszej strefie blisko Krakowa. Spotkanie to poprowadzi ks. Przemysław Podobiński- koordynator na nasze 4 dekanaty i stronę południową. Tych wszystkich członków zapraszamy dzisiaj na godzinę 18.00.

 

W piątek odbył się pogrzeb zmarłej śp. Barbary Klimas, pochodzącej z Okocimia a ostatnio mieszkającej w Brzesku. Jej nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie /3/