XXXIV Niedziela zwykła(- Uroczystość Chrystusa Króla(26.11.2017r.)

 

Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Jest to zarazem uroczystość Chrystusa Króla- Króla Wszechświata.

 

Po Mszy świętej o 11.00-wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie tego aktu w Uroczystość Chrystusa Króla, Kościół udziela odpustu cząstkowego pod zwykłymi warunkami. W czasie tej Mszy Świętej będzie uroczyste przyjęcie ministrantów do LSO. 

 

Dzisiaj również nasi przedstawiciele z parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej biorą udział we Mszy Świętej w katedrze, a Niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej a także LSO.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

W sobotę Święto Św. Andrzeja

 

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę do MB Królowej Polski

 

W pierwszy piątek Msze Święte o 6.30 i wieczorem o 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych o godz. 8.00

 

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zaczyna się już od klasy VI. Dlatego klasę VI, VII i II Gimnazjum zapraszamy w pierwszy piątek do spowiedzi, komunii i na spotkanie tu w kościele. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców tej młodzieży, aby poinformować o pewnych wytycznych Wydziału katechetycznego  w związku z tym, że przygotowanie i Sakrament Bierzmowania zostało przesunięty do Szkoły Podstawowej. Natomiast klasa III Gimnazjum też niech przyjdzie w ten  piątek i niech przygotuje liturgię Słowa.

 

Dziękujemy pewnej rodzinie z Okocimia za pokrycie kosztów renowacji ołtarza ofiarniczego-tego ołtarza-na którym odprawia się Mszę Świętą. Bóg zapłać. 

 

Za tydzień  I Niedziela Adwentu. Msza święta roratnia będzie o godz. 7.00 poprzedzona Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

Od następnej niedzieli- tj. I Niedzieli Adwentu Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 5 złotych. Jak co roku, 3,5 złotych parafia odprowadza do Diecezjalnej Caritas, a 1,5 na parafialny Oddział.  

 

Zapraszamy członków nowej Rady Duszpasterskiej na pierwsze spotkanie w następną niedzielę po wieczornej Mszy Świętej, około godziny 17.00

 

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 a młodzież zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej.

 

Jutro o godz. 14.00-odbedzie się pogrzeb śp. Krzysztofa Paleja. Jego nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu