XXXIV Niedziela zwykła(- Uroczystość Chrystusa Króla(20.11.2016r.)

 

Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Jest to zarazem uroczystość Chrystusa Króla- Króla Wszechświata.

 

Po Mszy świętej o 10.30-wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie tego aktu w Uroczystość Chrystusa Króla, Kościół udziela odpustu cząstkowego pod zwykłymi warunkami.

 

Dzisiaj również nasi przedstawiciele z parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej biorą udział we Mszy Świętej w katedrze, a Niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

 

Po Mszy Świętej o 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

- poniedziałek-Ofiarowanie NMP

-wtorek-Św. Cecyli-patronki muzyki

-czwartek-Św. Andrzeja i towarzyszy

 

W środę zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę do MB Królowej Polski

 

Kończy się rok liturgiczny Niedzielą Chrystusa Króla, a rozpoczyna się I Niedziela Adwentu. W następną niedzielę- Msza święta roratnia będzie o godz. 7.00 - poprzedzona Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

 Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 5 złotych. Natomiast duże świece po 12 zł.  

 

Dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli, tj. III miesiąca na prace w parafii. Bóg zapłać.  

 

Na Mszy Świętej o godzinie 12.00-jest przyjęcie nowych ministrantów do LSO. Natomiast w kursie lektorskim uczestniczy 7 kandydatów.

 

W parafii p.w. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku jest organizowany Kurs Przedmałżeński .Rozpoczęcie w piątek 25 listopada o godzinie 18.00 w Auli Chrystusa Króla (Sala pod Kościołem). Zapisy na pierwszym potkaniu.

 

 Dla młodzieży z klasy III Sakrament Bierzmowania będzie w   Brzesku św. Jakub  tj. – 9 marca 2017 o godz. 18.00

 

 Informujemy i że  w dniu 18 listopada 2016 roku zmarł śp. Ks. mgr Michał Kotra – były duszpasterz w Czechach, rencista w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w poniedziałek (21 listopada) o godz. 08.30. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii  św. Jakuba Apostoła w Brzesku w poniedziałek (21 listopada) o godz. 14.00, a następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. Tu też mieszka rodzina, dlatego informujemy./Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie/