XXXIII Niedziela zwykła (13.11.2016)

 

Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z kościołem prześladowanym. Niech tajemnica odkupienia i łaski Chrystusa wyprasza dla wszystkich braci i sióstr prześladowanych w świecie za wiarę, szeroki horyzont odwagi i dawania świadectwa chrześcijańskiej wierze, a sami chrześcijanie nie niech tracą ducha.

 

Msze święte w tym tygodniu o godz. 6.30 i 17.00. w środę nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a  w sobotę do Matki Bożej Królowej Polski.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

 

- w czwartek Św. Elżbiety Węgierskiej

-w piątek Bł. Karoliny Kózka

-w sobotę– wsp. Bł. Salomei

-w sobotę- wsp. Św. Rafała Kalinowskiego

 

Dziękujemy tym osobom, które zaangażowały się w adoracje Najświętszego Sakramentu w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

 

Ostatni raz, w tym roku, w grudniu przypada jeszcze wyjazd do Mogiły na modlitewne czuwanie. Zachęcamy i zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Pozostało jeszcze dwa tygodnie, ale wcześniej o tym mówimy

 

Następna niedziela to III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

 

W następną niedzielę Panie z parafialnego Oddziału caritas będą rozprowadzać świece jako Wigilijne dzieło Pomocy dzieciom w cenie 5 zł, z tym, że 3,5 zł jest na Caritas Diecezji a 1,5 na Caritas parafialny.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarła śp. Rozalia Japa, której pogrzeb odbył się w piątek o godzinie 14.00. Jej nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie/