XXVIII Niedziela zwykła(11.10.2015r.)

 

 

Przeżywamy XXVIII niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00-różaniec, a o godz. 16.30- wieczorna Msza święta.

 

Dziękujemy ks. Zbigniewowi  za głoszone Słowo Boże, a wszystkim za ofiarę na budujący się Kościół Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Bóg zapłać.

 

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przy kościele  nasza młodzież zbiera ofiary na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-wtorek- wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego

- czwartek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa

- piątek Św. Jadwigi Śląskiej

-sobotę Św. Ignacego Antiocheńskiego

 

We wtorek przypada 13 października i ostatni różaniec fatimski. Dlatego zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy różańcowej.

 

W środę przypada – 14 października - dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach, pamiętajmy o naszych nauczycielach, o tych, którzy troszczą się o wychowanie dzieci i młodzieży, również pomodlimy się za tych, którzy odeszli do wieczności, a więc i zmarłych nauczycieli i wychowawców.

 

W tym tygodniu Msze święte o godz. 6.30 i 17.00. O godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe-poprowadzą róże żywego różańca, (a w zakrystii jest lista aby zapisać się) w następnym tygodniu członkowie Akcji Katolickiej - rozważania a różaniec dzieci, poniedziałek-I, wtorek II, środę III, czwartek IV, piątek V, sobotę VI- klasa, a w ostatnim tygodniu  miesiąca młodzież gimnazjalna.  

 

Przyszła niedziela to III – niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace inwestycyjne. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Składka na misje będzie przeznaczona z czwartej niedzieli.

 

Obecnie z prac w parafii, to otoczenie kościoła wygląda w miarę przyzwoicie, po tych zabiegach konserwacyjnych. Uporządkowana  zakrystia Goetzów czeka na meble.    Z dwoma  drzewami na cmentarzu  robimy porządek, których koszt będzie około  7 tys. zł. Pozostaje końcówka muru oporowego, ale bardzo niewiele. Po następnej niedzieli będzie podstawiony kontener aby powoli zacząć porządkować cmentarz na Uroczystość Wszystkich Świętych.

 

Od następnej niedzieli można będzie zabrać ze sobą kartki na wypominki.

 

W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie członków Akcji katolickiej i próba obydwóch scholii.