XXVIII Niedziela zwykła(15.10.2017r.)

 

 

Przeżywamy XXVIII niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 11.00, o godz. 16.00-różaniec, a o godz. 16.30- wieczorna Msza święta.

 

W tym tygodniu Msze święte o godz. 6.30 i 17.00. O godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe - poprowadzą Panie z Koła Gospodyń z Okocimia.

 

Po tej  Mszy św. o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace inwestycyjne. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Powoli przygotowujemy plany i dokumenty na łazienki i sale dla młodzieży dokumenty, konserwatorzy wykonują ołtarz ofiarniczy, prawdopodobnie jest już na ukończeniu chrzcielnica.

 

Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Składka na misje będzie przeznaczona z czwartej niedzieli.

 

 Można będzie zabrać ze sobą kartki na wypominki, wpisywać imiona naszych zmarłych sióstr i braci. Tych zmarłych będziemy polecać w listopadzie i w ciągu roku

 

Powoli prosimy porządkować groby naszych bliskich na parafialnym cmentarzu.

 

"W środę, tj.18 października wyjazd na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie do Okulic. Zbiórka na parkingu przy cmentarzu o godz. 19.10. Prosimy o zabranie lampionów".

 

Dzisiaj w całej naszej diecezji odbywają się wybory do Rad duszpasterskich. Pod chórem jest skrzynka i kartki z pieczątkami. Prosimy o napisanie jednego  kandydata, jednego z 17-zgłoszonych i wrzucenie go do skrzynki.

 

Są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 20 złotych. Zachęcamy do nabycia.

 

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej wraz z parafią zapraszają na uroczystości związane z pochówkiem szczątków zmarłego w Nairobi Antoniego Jana Goetza Okocimskiego w krypcie pod kościołem parafialnym w Okocimiu w dniu 21.10.2017 r. tj. sobota

1.      10.30. – Przejazd konduktu żałobnego z Pałacu Goetza do kościoła Karawan konny, banderia konna oraz asysta piesza honorowa.

2.      11.00 – Msza Św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu pod przewodnictwem ks. Infułata dr. Adama Kokoszki z udziałem chóru Gaudium i Orkiestry Miejskiej oraz zaproszonych gości.

3.      Złożenie trumny w krypcie pod kościołem oraz złożenie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli Rodziny, Stowarzyszenia, Parafii, Browaru Okocim, Gminy i Szkoły im. Jana Goetza Okocimskiego.

 

W dniu 22 października tj. niedziela o godz. 17.30 w budynku tzw. Ochronki odbędzie spotkanie promocyjne na którym zostanie zaprezentowany film oraz album poświęcony Rodowi Goetzów, ze szczególnym uwzględnieniem sylwetki Antoniego Goetza w 55 rocznicę jego śmierci. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

 

Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 10.00 a młodzieży po Mszy Św. wieczornej