XXVIII Niedziela zwykła (14.10.2018r.)

 

Przeżywamy XXVIII niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00-różaniec, a o godz. 16.30- wieczorna Msza święta.

 

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przy kościele  nasza młodzież zbiera ofiary na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Dzisiaj przypada – 14 października - dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach, pamiętajmy o naszych nauczycielach, o tych, którzy troszczą się o wychowanie dzieci i młodzieży, również pomodlimy się za tych, którzy odeszli do wieczności, a więc i zmarłych nauczycieli i wychowawców.

 

W tym tygodniu Msze święte o godz. 6.30 i wieczorem o godzinie 17.00, a po nim różaniec. Pragniemy w tym tygodniu zaprosić do prowadzenia modlitwy różańcowej dzieci ze Szkoły Podstawowej. W poniedziałek  klasę I i II wraz z rodzicami, we wtorek klasę III i IV także z rodzicami, w środę wszystkich , natomiast w czwartek klasę V i VI, a w piątek klasę VII i VIII.  Zapraszamy zawsze oczywiście wszystkich, ale chcemy powoli włączać dzieci w życie religijne parafii. Z księdzem Waldemarem szukamy  różnych sposobów, metod i zachęty, aby dzieciom przybliżać Pana Jezusa, tak drogiego nam ludziom wierzącym. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się i przyprowadzanie dzieci. Jest dobrze, ale zawsze może być jeszcze lepiej.

 

Przyszła niedziela to III – niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe.

 

Składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace inwestycyjne.  Kończymy powoli ten budynek, on przybiera na wyglądzie.  Ofiary z następnej niedzieli będą na ten cel przeznaczone.  Z góry za ofiarność na ten cel - składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Składka na misje będzie przeznaczona z czwartej niedzieli.

 

Dziękujemy pewnej Pani z Klęczan za ofiarę na budowę tego domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy Pani Iwonie Mikołajek za oprawę tej liturgii i pracę ze scholą.

 

Powoli prosimy, aby zacząć porządkować groby swoich bliskich na naszym cmentarzu. Prosimy usilnie segregować śmieci na cmentarzu. Kontenery są podpisane. Po dwudziestym października będzie podstawiony większy kontener na śmiecie.

 

Jutro odbędzie się pogrzeb zmarłej śp. Marii Kargól o godz. 14.00. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu./Dobry Jezu a nasz Panie