XXVII Niedziela zwykła(4.10.2015r).

 

Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 16.00- różaniec, a o 16.30 Msza św. wieczorna.

 

Od poniedziałku, czyli od jutra Msza Święta wieczorna jest już o godzinie 17.00

 

Dzień papieski przypada w tym roku 11 października, czyli w następną niedzielę. Młodzież naszych szkół ponadpodstawowych - przeprowadzi zbiórkę pod kościołem na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zgodnie z listem Episkopatu

 

Przeżywamy miesiąc październik - czas poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich. Dorosłych, dzieci rodziców, młodzież a nade wszystko uwielbijmy Matkę Najświętszą przez modlitwę różańcową. Różaniec w tym tygodniu poprowadzi Caritas. Zachęcamy jak najbardziej do modlitwy różańcowej.  Może ofiarujmy naszą modlitwę różańcową także, za tych, którzy nie chodzą do kościoła. Prosimy, aby dzieci nadal tak pięknie uczestniczyły w modlitwie różańcowej jak w ubiegłym roku. Na zakończenie różańca  dla tych dzieci będą symboliczne nagrody. 

 

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Caritasu. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną w intencji ks. Artura w dniu jego imienin.

 

W najbliższą sobotę ślub:

-godz. 14.00- Marty Nowak i Konrada Zająca

 

W tym tygodniu Msze św. o godz. 6.30, 17.00, a o godz. 17.30 różaniec.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Barbarze Stachowicz za opiekę nad gimnazjalistami w czasie pielgrzymki  autokarowej do Szczepanowa w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

 

Nasza parafia jest parafią patronacką, nowo powstałej parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Dlatego w najbliższą niedzielę proboszcz tej parafii ks. Zbigniew Biernat będzie głosił kazanie i zbierał składkę na budujący się kościół.   

Za tydzień w niedzielę 11  października odbędzie się w Brzesku diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji można znaleźć na  plakacie w gablocie parafialnej.

W piątek 16 października po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie członków Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków, ze względu na ważność omawianych spraw.

Msza Święta w intencji pielgrzymów do Łagiewnik będzie odprawiona 22 października o godz. 17.00

Zachęcamy do zakupu płyty z piosenkami religijnymi zespołu „Siloe” z Daleszyc, którego opiekunem jest Ksiądz Sebastian Wideł. Na płycie znalazły się też cztery utwory w wykonaniu naszej parafialnej scholii, które zostały nagrane w studiu nagrań w Kielcach. Koszt płyty to 20 zł, do nabycia w zakrystii.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Leszek Samek, którego pogrzeb odbył się wczoraj o godzinie 14.00. jego nieśmiertelna dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie/