XXVII Niedziela zwykła(2.10.2016r).

 

Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 16.00- różaniec, a o 16.30 Msza św. wieczorna.

 

Dzień papieski przypada w tym roku 9 października, czyli w następną niedzielę. Młodzież naszych szkół ponadpodstawowych - przeprowadzi zbiórkę pod kościołem na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zgodnie z listem Episkopatu Polski.

 

Przeżywamy miesiąc październik - czas poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich. Dorosłych, dzieci rodziców, młodzież a nade wszystko uwielbijmy Matkę Najświętszą przez modlitwę różańcową. Różaniec w tym tygodniu poprowadzi Caritas. Zachęcamy jak najbardziej do modlitwy różańcowej.  Może ofiarujmy naszą modlitwę różańcową także, za tych, którzy nie chodzą do kościoła. Prosimy, aby dzieci nadal tak pięknie uczestniczyły w modlitwie różańcowej jak w ubiegłym roku. Na zakończenie różańca  dla tych dzieci będą symboliczne nagrody. 

 

W tym tygodniu Msze św. o godz. 6.30, 17.00, a po niej różaniec.

 

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy młodzież klasy III na Mszę Świętą o godzinie 17.00 i różaniec a po Mszy Świętej na krótkie spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Wcześniej dla tej młodzieży będzie spowiedź od godziny 16.30.

Natomiast w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy młodzież klasy I i II Gimnazjum do spowiedzi i Komunii  Świętej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 16.00. Wyjazd do chorych of godziny 8.00. Pojedzie dwóch kapłanów.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Barbarze Stachowicz za opiekę nad gimnazjalistami w czasie pielgrzymki  autokarowej do Szczepanowa w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

 

Gorąco zachęcamy do wyjazdu na modlitewne czuwanie do Mogiły. Zapisało się dopiero 10 osób, zachęcamy tylko raz na kwartał. Następny wyjazd były dopiero w nowym roku. Prosimy o zapisywanie się, bo musimy zadecydować, wynająć autokar, czy busa.

 

Spotkanie wszystkich ministrantów w sobotę o godzinie 10.00 na plebanii

 

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej, Ksiądz Waldemar zaprasza młodzież, chętną w zaangażowanie się  w życie parafii

 

W piątek o godzinie 13.00 odbył się pogrzeb zmarłej śp. Józefy Janiszewskiej, natomiast we wtorek odbędzie się pogrzeb zmarłej śp. Salomei Legutko. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie/