XXVII Niedziela zwykła(7.10.2015r).

 

 

Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 16.00- różaniec, a o 16.30 Msza św. wieczorna.

 

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

 

Dzień papieski przypada w tym roku 14 października, czyli w następną niedzielę. Młodzież naszych szkół ponadpodstawowych - przeprowadzi zbiórkę pod kościołem na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zgodnie z listem Episkopatu

 

Przeżywamy miesiąc październik - czas poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich. Dorosłych, dzieci rodziców, młodzież a nade wszystko uwielbijmy Matkę Najświętszą przez modlitwę różańcową. Różaniec w tym tygodniu poprowadzi Caritas. Zachęcamy jak najbardziej do modlitwy różańcowej.  Może ofiarujmy naszą modlitwę różańcową także, za tych, którzy nie chodzą do kościoła. Prosimy, aby dzieci nadal tak pięknie uczestniczyły w modlitwie różańcowej jak w ubiegłym tygodniu. Na zakończenie różańca  dzieci losują symboliczne nagrody. 

 

W najbliższą sobotę ślub:

-godz. 14.00- Agnieszki Gurgul Macieja Ducha

 

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Barbarze Stachowicz i Bożenie Wełna za opiekę nad młodzieżą w czasie pielgrzymki  autokarowej do Szczepanowa w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

 

W piątek o godz. 17.00- zapraszamy na „Adorację Uwielbienia” a po niej około 20.15 na Mszę Świętą.

 

W sobotę przypada 13 października. Zapraszamy już na ostatni w tym roku różaniec fatimski.

 

Składamy podziękowanie księdzu Robertowi za ofiarowanie nowego zestawu lekcjonarzy do liturgii,  z których to lekcjonarzy, czyta się Słowo Boże w ciągu całego roku. Bóg zapłać.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 złotych. Jest w nim płyta z filmem „Sprawa Chrystusa”

 

Na regale z gazetami są gotowe kartki na wypominki listopadowe i roczne. Można je zabrać do domu i wypisać imiona zmarłych na miesiąc listopad i całoroczne. Prosimy, w miarę możności imiona i nazwiska  zmarłych pisać w mianowniku. Tych zmarłych będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu, przez cały listopad i cały rok przed Mszą Świętą o godzinie 9.00.  

 

W sobotę o godz. 13.00- odbył się pogrzeb Śp. Jana Punt pochodzącego z Okocimia a mieszkającego w Krakowie./Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie/