XXV Niedziela zwykła(20.09.2015r.)

 

Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą a zarazem trzecią niedzielę miesiąca. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00. O godzinie 16.00-nieszpory, a o godz. 16.30- ostatnia Msza Święta.  Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

-w środę- Św. Ojca Pio

-w piątek- Bł. Władysława z Gielniowa

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w kościele- środkom masowego przekazu.

Natomiast następna niedziela jest niedzielą trzeźwościową w naszej diecezji.

Tutaj zapraszamy młodzież klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum w następną niedzielę na autokarową pielgrzymkę do Szczepanowa. Autokar dla tej młodzieży będzie podstawiony na parkingu o godzinie 10.00. Natomiast w Szczepanowie Msza święta dla całej diecezji będzie o godzinie 11.00 - z udziałem ks. Bpa. Przewodniczących klas gimnazjum  prosimy do środy o dostarczenie list obecności. Jest to też w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast nasza parafia prowadzi adorację trzeźwościową w sobotę tj. 27 września od godziny 22.45-24.00-w Szczepanowie.

W następną niedzielę jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Pana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli na prace inwestycyjne. Bóg zapłać. Z prac, które zostały w tym roku wykonane i zaplanowane do końca tego roku to:

-odglonowane zostały częściowo mury kościoła i zabezpieczone środkiem do kamienia

-została przygotowana częściowo zakrystia dawnej loży Goetzów, odgrzybiona i został położony tynk szerokoporowy

-zostały zamówione meble, które są w trakcie  wykonywania  i po Wszystkich Świętych będą wstawione, aby  służyły na szaty liturgiczne i dla LSO

-w ostatnim czasie została wymyta i  zaimpregnowana droga procesyjna oraz uzupełnione fugi.

-został wykonany mur oporowy przy cmentarzu po przyszły parking

-czekamy na ścięcie tych dwóch drzew na cmentarzu, które najbardziej zagrażają i zrobimy to przed Uroczystością  Wszystkich  Świętych. Dodamy, że te wszystkie prace są z ofiar parafian. To pozostanie dla Was, dla parafii, tego nikt ze sobą nie weźmie. Chyba jest przyjemnie, jeżeli kościół  i jego otoczenie wygląda przyzwoicie.