XXIX Niedziela zwykła(18.10.2015r.)

 

 

 

Przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą a zarazem trzecia niedzielę miesiąca października. Po Mszy Świętej o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00-połączona z Sakramentem Chrztu św., o 16.00-różaniec, a o 16.30- Msza święta wieczorna.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-wtorek- Św. Jana Kantego

-środę-Bł. Jakuba Strzemię

-czwartek-poświęcenie Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

 

 

Przeżywając miesiąc październik - szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej- zapraszamy i zachęcamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. Ten tydzień poświęcony jest misjom. Członków Akcji katolickiej prosimy o poprowdzenie modlitwy różańcowej, włączając dzieci na poszczególne dni.

 

 

 Zbliżają się powoli święta Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy powoli porządkować groby swoich bliskich na naszym cmentarzu. Prosimy to już zacząć powoli od poniedziałku.

 

Zachęcamy do nabycia kalendarzy rolniczych i misyjnych. Te duże rolnicze w formie książkowej -20 złotych, a te małe po 4 i 5 złotych.

 

Jest piękny zwyczaj modlitwy za zmarłych. Składacie kartki z nazwiskami waszych zmarłych na tzw. wypominki i składacie dobrowolne ofiary. Przy wyjściu z k-ła są gotowe wydrukowane kartki, można je zabrać ze sobą i w domu wypełnić. Tych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu i w pierwszy tydzień listopada w modlitwie różańcowej przed godz. 17.00 i przez cały rok przed Msza Świętą o godzinie 9.00

 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę z dzisiejszej III niedzieli miesiąca na prace inwestycyjne.

 

 Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na misje.

 

Składamy serdeczne podziękowanie scholii młodszej za piękną oprawę dzisiejszej liturgii. To podziękowanie składamy na ręce pani Iwony Mikołajek.

 

Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Św. Urszuli i Towarzyszek w Gosprzydowej. Uroczysta suma o godz. 11.00.