XXIV Niedziela zwykła(13.09.2015r).

 

Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- różaniec fatimski.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Święto Podwyższenia Krzyża

-wtorek- Wspomnienie NMP Bolesnej

-środę- wspomnienie ŚŚ. Korneliusza ppa, i Cypriana bpa

-piątek –Św. Stanisława Kostki, drugorzędnego patrona polski- patronalne Święto młodzieży polskiej.

Wybiegając już myślą do ostatniej niedzieli września, która w naszej diecezji obchodzona jest jako niedziela trzeźwości - zachęcamy i zapraszamy już uczniów klasy I, klasy II i klasy III Gimnazjum do wyjazdu autokarem na Mszę świętą na godzinę 11.00. Jest to także  w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.  

Składamy podziękowanie pewnemu Panu z Klęczan za ofiarę na cele remontowe. Bóg zapłać

Następna niedziela przeżywana jest w naszej diecezji jako Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Jest to także III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Ofiary na tace z tej niedzieli będą przeznaczone na pokrycie kosztów muru oporowego przy cmentarzu. Będzie to już spłacona ostatnia rata. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy do wyjazdu w najbliższą sobotę na uroczyste zakończenie peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego do Łagiewnik. Uroczysta Msza Święta z udziałem ks. bpa ordynariusza będzie o godzinie 12.00. Wyjazd były z parkingu o godzinie 10.00. Dotychczas zapisało się około 35 osób, a autobus jest na 50.