XXIV Niedziela zwykła (16.09.2018r.)

 

Przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą a zarazem III Niedzielę miesiąca. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Msze święte dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-Msza św. wieczorna.

 

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia

 

Dzisiejsza Niedziela – jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o dobre wykorzystanie prasy, telewizji, radia, internetu i nowych mediów, które przenikają nasze życie społeczne, są nieodzowne w pracy, komunikacji między-ludzkiej, pomagają ludziom w życiu, ułatwiają kontakt. Korzystając z mediów - wybierajmy to, co służy naszemu dobru duchowemu, rozwojowi, poszerza nasze horyzonty. Odrzucajmy to w mediach, co jest przeciwne Bogu i Ewangelii.

 

W Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw się za dzieci, młodzież, wychowawców.

 

Za dwa tygodnie będzie ostatnia Niedziela września i ona w naszej diecezji przeżywana jest jako Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Szczególnie gorąco zachęcamy młodzież klasy VII VIII i III Gimnazjum w niedzielę 30 września na pielgrzymkę do Szczepanowa. Autokar będzie podstawiony o godz. 10.00 na parkingu koło szkoły. Rodziców prosimy, aby o tym przypomnieli swoim dzieciom. Uroczysta Msza święta z Biskupem o godz. 11.00.

 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli na prace inwestycyjne. Szybkimi krokami zbliżamy się do końca budowy, tego budynku parafialnego, gdzie będą również i toalety, ale jeszcze trochę  jest do zrobienia.  Dziękujemy za wyrozumiałość i ofiarność. Za wszystko Bóg zapłać.

 

W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie - kandydatów na ministrantów, a więc tych chłopców po I Komunii Świętej. Natomiast spotkanie ministrantów w sobotę o 9.00 a lektorów o 10.00

 

W piątek próba scholii młodszej o 18.00 i starszej o 19.00. Zachęcamy dzieciaki do zapisywania się na scholę  młodszą i rodzicom proponujemy i przypominamy, że dobrze jest, jeżeli dziecko ma słuch muzyczny, to go uaktywnić, ma okazję wyćwiczyć głos, śpiewając w scholii.

 

W piątek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego

 

W sobotę po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży na plebani.

 

Są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 20 złotych. One są ładnie zatytułowane „Kalendarz dla miasta i wsi”. Co one proponują:  a więc zdrowa żywność, ciekawe miejsca w Polsce, różne leki ziołowe, pszczelarstwo, wędrówka  z Biblią, wywiady z ciekawymi ludźmi, mądre zarządzanie wiedzą, wiele przepisów kulinarnych. Zachęcamy do nabycia. Tego nie ma w internecie. Są do nabycia w zakrystii.

 

Na samym dole są gazety o tematyce kulturalnej. Można je zabrać za darmo. 

 

We wtorek odbędzie się pogrzeb zmarłej śp. Lucyny Kurek o godzinie 15.00. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu /dobry Jezu a nasz Panie/