XXIII Niedziela zwykła(4.09.2016r.)

 

Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą, a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca września. Dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja najświętszego Sakramentu. Dzisiaj Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o godzinie 12.00 i o 16.00-ostatnia Msza Święta

Na tygodniu przypadają  wspomnienia:

-czwartek- Uroczystość Narodzenia  Matki Bożej- Głównej Patronki Diecezji

Nasza parafia jest parafią patronacką, nowo powstałej parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Dlatego w najbliższą niedzielę proboszcz tej parafii ks. Zbigniew Biernat będzie głosił kazanie i zbierał składkę na budujący się kościół.    

Spotkanie kandydatów na ministrantów, a więc uczniów z klasy III zapraszamy w poniedziałek na szóstej lekcji na spotkanie w szkole.

W następną niedzielę uroczystość odpustowa w Gosprzydowej. Uroczysta suma o godz. 11.00.

Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany przez Księdza Biskupa, Ks. mgr Waldemar Jachymczak, który, od 2012 roku pracował w duszpasterstwie w Oslo w Norwegii. Życzymy księdzu Waldemarowi Bożego błogosławieństwa w naszej parafii i czekamy na przyjazd z Oslo.

W piątek o godzinie 18.00- próba scholii młodszej, a o 19.00- starszej na plebanii

W następną sobotę śluby:

14.00- Karoliny Leś i Łukasza Stachoń

15.00- Marceliny Koczaska i Dawida Szydłowskiego

W następną niedzielę po Mszy Świętej wieczornej a więc o godzinie 17.00- spotkanie Rady duszpasterskiej na plebanii

W ostatnich dwóch latach było dużo pogrzebów i w związku z tym wierni składali ofiary na Msze Święte, część z tych Mszy Świętych zostanie odprawiona tutaj w parafii, a większa część zostanie odprawiona poza parafią przez księży profesorów, księży emerytów, czy pracowników Kurii. Nie powinno się trzymać Mszy Świętych sprzed dwóch lat. Te Msze zostaną na pewno odprawione. Na parafii trzeba by było czekać na nie, około dwóch lat.

Zmarł śp. Marian Jarzmik, nasz parafianin, a którego pogrzeb odbędzie się w Brzesku. Jego nieśmiertelną dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu /Dobry Jezu a nasz panie daj mu wieczne spoczywanie/