XXII Niedziela zwykła(29.08.2016r).

 

Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą. Msze święte o godzinie:9.00, 10.30, 12.00-chrzty, o 16.00- ostatnia Msza Święta wieczorna.

W czwartek -  przypada  1 września i rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców.

W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o NSPJ o godz. 6.30 rano i wieczorem o godz. 18.00.  Spowiedź o godz. 17.00. Wyjazd do chorych od godz. 8.00.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy obowiązkowo młodzież klasy I i II Gimnazjum do spowiedzi i komunii  pierwszo-piątkowej - w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Dla tej młodzieży po Mszy Świętej jest także spotkanie. Będzie także sprawdzana obecność.

Dzisiaj uroczystość odpustowa na Słotwinie. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.

Dziękujemy za ofiary na tacę z poprzedniej niedzieli na prace w parafii. Bóg zapłać.

Zachęcamy do comiesięcznego udziału w Nabożeństwach Fatimskich, które odbywają się w naszej parafii, każdego 13 dnia miesiąca. W związku z tym, że obchodzimy Rok Miłosierdzia Bożego starajmy się wykorzystać ten czas jak najlepiej i więcej czasu poświecić na skupienie i modlitwę. Dlatego dodatkowo dnia 21 września, Akcja Katolicka organizuje wyjazd na Nabożeństwo Fatimskie do Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Zapisy u Bogusławy Smuk i Elżbiety Kania. Zachęcamy do wyjazdu i wspólnej modlitwy.

 

W związku z tym, że jest już po Światowych Dniach Młodzieży, powracamy również do wyjazdów pierwszopiątkowych do Mogiły. Najbliższy wyjazd 7 października. Również zachęcamy do wspólnej modlitwy i zapisów na wyjazd. Zapisy z zakrystii .

 

Sprawy ekonomiczne: W tym roku oprócz normalnego funkcjonowania parafii zostały zamontowane: stelaż na sztandary, chorągwie i feretrony, oraz gablota na baldachim. W prezbiterium został zbity i położony tynk szerokorowy, dokupiono kilka mikrofonów do nagłośnienia kościelnego. Do końca roku w planie mamy dokonać renowacji chrzelnicy (rok chrztu).  Drzwi od zakrystii są już do wymiany i myślimy o nowych. Spłacamy tzw. odrolnienie gruntu pod parking do końca roku.

Rozpoczęła się budowa nowego parkingu przy naszym cmentarzu. On już robi wrażenie, zmienia ten plac, ale całą podbudowę, dokumentację parkingową, uzyskanie tzw. warunków zabudowy oraz mur oporowy przy cmentarzu, to wszystko przy pomocy dobrych ludzi przygotowała parafia. Między innymi tu wspomimy śp. Pana Stanisława Ojczyka, który mobilizował do przygotowania tej podbudowy, który czuwał i pomagał. Uczynione dobro, nawet po śmierci wydaje dobre owoce. Przy poświęceniu samochodów i rożnego sprzętu mobilnego rozdaliśmy około 400 obrazków. Ktoś, kto ma prawo jazdy, samochód, to czuje potrzebę parkingu.  Po wykonaniu całości - będziemy dziękować władzom Miasta za parking  a  Powiatu za chodnik przy parkingu.

W czwartek odbył się pogrzeb zmarłej śp. Marii Zydroń mieszkającej w Brzesku, a pochodzącej z Okocimia. Natomiast jutro w poniedziałek o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb zmarłej śp. Marii Mizerakowskiej. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie-daj im wieczne spoczywanie./3x/

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.