XXI Niedziela zwykła(23.08.2015r.)

 

 

Przeżywamy XXI niedziele zwykłą, a zarazem IV niedzielę miesiąca sierpnia.  Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30-suma, o 16.00 - nieszpory, o 16.30- ostatnia Msza święta wieczorna.

 

Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Św. Bartłomieja Apostoła w Porębie Spytkowskiej. Uroczysta suma o godz. 11.00

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Św. Bartłomieja Apostoła

- środę- NMP Częstochowskiej

-piątek- Św. Augustyna

-sobotę- Wspomnienie męczeństwa Św.  Jana Chrzciciela

 

W sobotę ślub o godz. 15.00- Joanny Kusek i Michała Wójciuk

W niedzielę ślub o godz. 14.00- Agnieszki Jakubiak i Szymona Legutko

 

W najbliższą niedzielę 30 sierpnia,  w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej Brzesko- Słotwina,  odbędzie się Uroczystość Odpustowo -Jubileuszowa na Mszy świętej o godz. 11.00, którą będzie celebrował Ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji Andrzej Jeż. Na tej Mszy świętej zostanie poświęcony odnowiony obraz MB Częstochowskiej „Słotwińskiej Pani”, zawieszony w głównym ołtarzu, dzwon „Stanisław” a także sztandar Akcji Katolickiej”. Parafianie z Brzeska- Słotwina serdecznie zapraszają tutejszych parafian na te uroczystości. Oprócz miejsc w kościele na polu będą przygotowane miejsca siedzące a także wielki telebim pozwalający uczestniczyć w tej uroczystości.

 

Do pierwszego piątku września pozostało jeszcze dwa tygodnie, ale już dzisiaj zachęcamy do zapisywania się na modlitewne czuwanie w pierwszy piątek września do Mogiły, a wyjazd byłby około godziny 19.00, po wieczornej Mszy Świętej.