XVIII Niedziela zwykła (5.08.2018r).

 

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. W naszym k-le można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź sakramentalna

-Komunia Święta

-Ojcze nasz…Wierzę w Boga…

-dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego

-wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego)

 

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, uroczysta Msza święta odpustowa o 11.00, którą odprawi ks. profesor Alojzy Drożdż. O godz. 14.00- ślub: Pauliny Cebula i Łukasza Klupy i ostatnia o godz. 16.00.

 

Następna niedziela to –III niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe.

 

Prace budowlane przyszłego domu parafialnego zmierzają ku końcowi. One były wcześniej zaplanowane i przygotowywane: zarówno dokumentacja jak i fundusze. Chcemy to wszystko wykończyć i chcemy, aby ten budynek przeszedł do użytku parafialnego na stałe. Te ofiary z trzeciej niedzieli do końca roku będą przeznaczone na ten cel. Fundusze z działki, wystarczyły by na całość tego budynku, ale 10% trzeba wpłacić na Seminarium Duchowne - to jest decyzja ks. Bpa Ordynariusza, że pozwolił na taką transakcję, i tu dla niego wielkie podziękowanie.  Dlatego -  już te 10% wpłaciliśmy na Seminarium Duchowne- tj. 20 tys. zł. Ten budynek będzie praktycznie nowy, zbudowany nową technologią i zgodnie ze sztuką budowlaną. Będzie piękny już we wrześniu, po wykonaniu zewnętrznej elewacji. Około 40 lat nie będzie potrzeba  remontu z wyjątkiem malowania. Dlatego zachęcamy, jeżeli to możliwe do większej ofiarności w III niedzielę miesiąca. Niech chociaż ten budynek,  po nas, po naszym pokoleniu - pozostanie, bo kościół i budynki parafialne zostały po Goetzach. Wartość tej składki z III niedzieli - będziemy podawać w następną niedzielę. Zachęcamy do ofiarności na ten cel i z góry dziękujemy za zrozumienie.  Nie obiecujemy, nie zmyślamy, bo nie jesteśmy samorządowcami - tylko podajemy konkrety-czystą prawdę.

 

Zapraszamy w piątek na adorację uwielbienia o godz. 19.00 a po niej na Mszę Świętą około godz. 20.15

 

Dziękujemy Panu Maciejowi Osadzie za ekspresowe załadowanie śmieci na cmentarzu. Bóg zapłać

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Twardowska, której pogrzeb odbył się w Brzesku w Parafii Miłosierdzia Bożego. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu.