XVII Niedziela zwykła(26.07.2015r).

 

Przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, którego wspomnienie przypadało wczoraj w sobotę . Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o 16.00-nieszpory, a po nich o 16.30- ostatnia Msza święta.

 

 

Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu proponuje:

- w środę- Św. Marty

- w piątek- Św. Ignacego z Loyoli, patrona rekolekcji i ćwiczeń duchowych

 

Dzisiaj również  odpust ku czci Św. Anny na Bocheńcu. Suma odpustowa o godz. 11.00.

 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na potrzeby prac inwestycyjnych. Konkretnie jest już spłacona połowa muru  oporowego przy cmentarzu, a więc 10 tys. złotych. Pozostała jeszcze połowa do spłacenia. Ofiary z poprzedniej niedzieli wyniosły 4750 zł. Powoli też wypłacamy odglonowywanie,  impregnację i konserwację murów świątyni i mycie posadzki. Zamówione są także meble do zakrystii tzw. dawnej loży, które będą gotowe w październiku. Także czekamy na wycięcie do końca sierpnia tych drzew na cmentarzu, na które jest pozwolenie, ten termin trochę przesuwa się ze względu na te wichury i firma ma dużo pracy, ale do końca sierpnia zdążymy.

 

 Zaś składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne. Za te wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać.

 

W następną sobotę: o godz:15.00- ślub: Izabeli Duch i Łukasza Lewandowskiego

 

W związku z dużą liczbą samochodów i z trudnościami parkowania, można skorzystać z parkowania pojazdu na placu przy budynku gospodarczym, który jest wyasfaltowany, oraz na placu przy samej plebanii, aż do czasu, gdy zostaną pewne sprawy rozwiązane z nowym parkingiem przy cmentarzu. 

 

W związku z apelem polskich biskupów- zachęcamy wiernych, aby uczynili wszystko, przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by miesiąc sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej ojczyźnie. 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarła śp. Adela Mleczko, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Jadownikach o godzinie 15.00. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie/3x/