XVII Niedziela zwykła (31.07.2018r.)

 

Przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą  a zarazem ostatnią niedzielę miesiąca lipca. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 16.00  wieczorna Msza święta.

 

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP – przypominamy o intencjach składanych na kartkach, aby je potem polecić Matce Bożej w czasie nowenny,  a w czasie Mszy świętej ofiarować   jej Synowi Jezusowi Chrystusowi

 

W tym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek miesiąca sierpnia

 

W pierwszy piątek Msze święte o NSPJ o 6.30 i 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Zachęcamy do spowiedzi w tym miesiącu, będzie to zarazem spowiedź przed Uroczystością Odpustową w naszej parafii.

 

Do chorych udamy się od godz. 8.00

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, którą odprawi  ks. Profesor Alojzy Drożdż  z Uniwersytetu Śląskiego a Katowic.

 

Na uroczystą sumę zapraszamy wszystkich parafian, dzieci do sypania kwiatów, młodzież, starszych, LSO, panie do niesienia figurek, panów do feretronów i baldachimu

 

W uroczystość odpustową można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta w tym dniu

- Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.

-wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego)

 

Zachęcamy do zapisywania się na Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy

 

Na samym dole przy drzwiach, są gazety o tematyce kulturalnej za darmo- można je zabrać do domu

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarła śp. Maria Zydroń  której pogrzeb odbył  w środę o godz. 14.00. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu.