XVI Niedziela zwykła (22.07.2018 r.)

 

 

Przeżywamy XVI niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30 i wieczorem o godz. 16.00

 

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP- pamiętajmy o intencjach na kartkach do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, by je przedstawić Matce Bożej a potem w czasie Mszy Świętej w modlitwie wiernych Ojcu niebieskiemu.

 

Dzisiaj z racji  Św. Krzysztofa – którego wspomnienie przypada w środę - patrona kierowców i podróżujących,  po każdej Mszy świętej jest poświęcenie pojazdów. Prosimy aby pozostać na parkingach na ulicy, nie wjeżdżać na drogę procesyjną, księża podejdą i poświecą samochody.    

 

W najbliższą środę o 18.00-uroczystosć odpustowa w parafii Św. Jakuba w Brzesku.

 

Natomiast w najbliższą niedzielę –  uroczystość odpustowa na Bocheńcu. Uroczysta suma o godz. 11.00.

 

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Za te ofiary składamy Bóg zapłać.

 

Zachęcamy do zapisu na Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 17-25 sierpnia.

 

Kontynuowane są prace z nowymi łazienkami i zapleczem dla młodzieży, LSO-(ministrantów, lektorów)  i miejscem dla grup duszpasterskich działających przy naszej parafii. Jeżeli dobra pogoda pozwoli to, przewidywane jest oddanie tego budynku do użytku pod koniec sierpnia  albo z  początkiem września tego roku. Ta budowa to jedna z wytycznych poprzedniej wizytacji biskupiej i kolejna z prac, którą należy wykonać przy parafii. Taki dom parafialny jest bardzo potrzebny, bo po pierwsze, to łazienki, które będą czynne w czasie nabożeństw, a z kolei są spotkania młodzieży, LSO, Caritasu, spotkania pierwszokomunijne, spotkania przed bierzmowaniem, egzaminy do bierzmowania, spotkania opłatkowe, a także próby jasełek i wiele innych dobrych rzeczy, które dzieją się w parafii.