XIII Niedziela zwykła (28.06.2015r.)

 

 

Przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 14.00- Msza święta  pogrzebowa za zmarłego śp. Mieczysława Piekarza.

 O 16.00 nabożeństwo czerwcowe, o godz. 16.30 Msza święta wieczorna

 

 

Jutro  przypada wspomnienie Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza święte o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na świętopietrze. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej.

 

W czwartek – Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

 

W piątek- Święto Św. Tomasza Apostoła, a zarazem pierwszy piątek miesiąca lipca. Msze Święte o NSPJ o 6.30 i 18.00 wieczorem. Spowiedź wieczorem od godziny 17.00. Do chorych udamy się od godziny 8.00.

 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na cele inwestycyjne, a konkretnie na pokrycie kosztów muru oporowego przy cmentarzu. Te ofiary wyniosły 4250 złotych. Bóg zapłać. Mur oporowy na przyszłym parkingu przy cmentarzu, jest już wykonany.

 

Dziękujemy serdeczne  członkom naszego parafialnego Oddziału  Akcji Katolickiej za przygotowanie koncertu w ubiegłą sobotę  zatytułowanego „Dzieci rodzicom”. Szczególne słowa wdzięczności składamy na ręce Pani Elżbiety Kania, Iwony Mikołajek, Teresy Sadłoń, Krzysztofa Musiała, a wszystkim za obecność. Bóg zapłać.

 

 

Ksiądz Biskup Ordynariusz zezwolił na przeprowadzenie kwesty pod kościołem w Okocimiu w najbliższą niedzielę tj. pierwszą niedziele lipca, na rzecz chorej na nowotwór złośliwy/Neuroblastema IV stopnia trzy-letniej Dorotki Botkowskiej z Bochni. Koszt leczenia wynosi 480 000 zł. Kwota nie jest refundowana przez NFZ. Dzięki pomocy dobrych ludzi udało się  na razie zgromadzić  kwotę 67.408.70. W związku z tym rodzice proszą o wsparcie. Zachęcamy do ofiarności na ten szlachetny cel.

 

 

Zmarła siostra zakonna Janina, która przez kilka lat pracowała w Okocimiu. Jej pogrzeb odbył się w Kamienicy we wtorek. Dzisiaj o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb zmarłego śp. Mieczysława Piekarza.  Te nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie, daj im  wieczne spoczywanie/

 

Od przyszłej niedzieli, przez cały czas wakacji, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12.00