XII Niedziela zwykła(20.06.2016r.)

 

 

Przeżywamy XII niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe.  O godz. 9.00- druga Msza święta, o godz. 10.30 –suma.  O  12.00-Msza Święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 16.00- nabożeństwo czerwcowe, a po ostatnia Msza święta.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

 

- poniedziałek- Św. Alojzego Gonzagi

- piątek- Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

 

 

W piątek – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. O godz. 8.00 Msza święta, a następnie –uroczyste zakończenie w szkole. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców najpierw do kościoła a następnie do szkoły.

 

Akcja Katolicka naszej parafii,  wzorem roku poprzedniego, serdecznie zaprasza na Koncert dla Rodziców, który odbędzie się 25 czerwca (sobota) o godz. 19.00 w Kościele. Zapraszamy wszystkich rodziców.

 

Próba scholii młodszej i starszej oraz próba dzieci biorących udział w Koncercie odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godz. 18.30 w Kościele. Serdecznie zapraszamy.

 

"W najbliższym tygodniu w naszym dekanacie prowadzimy zapisy dla młodzieży, która będzie chciała wziąć udział w obchodach ŚDM w Krakowie. W kancelarii parafialnej można zapisać się na tzw. "pakiet tygodniowy A4", który zapewnia transport specjalnym pociągiem do Krakowa oraz środkami komunikacji miejskiej po Krakowie, ubezpieczenie oraz plecak pielgrzyma z pamiątkami.

Cena pakietu dla młodzieży uczącej się i studiującej 130zł, dla pozostałych 190zł. Zapisy do końca tygodnia w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że parafia nie zapewnia zorganizowanego wyjazdu, a osoby niepełnoletnie muszą mieć pełnoletniego opiekuna. Prosimy, aby podczas ewentualnych zapisów spisać następujące dane: imię, nazwisko, pesel, adres, data urodzenia, numer telefonu, adres e-mail. Prosimy, aby w poniedziałek tj. 27 czerwca nasi woluntariusze z Parafialnego Komitetu dostarczyli listy i wpłacone pieniądze do ks. Mariana Kostrzewy.

 

Mobilne Centrum Języków Obcych i Korepetycji Małgorzata Olchawa zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne w sprawie prezentacji oferty innowacyjnych zajęć języka angielskiego dla dzieci, młodzież i dorosłych planowanych na przyszły rok szkolny. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 18.30 w centrum Kulturalno-Społecznym Wsi Okocim. Szczegóły na afiszu przed kościołem. Zapraszamy

 

Jeżeli chodzi o podręczniki do nauki religii to prosimy o zakupienie podręczników z Wydawnictwa Lubelskiego „Gaudium”, tak jak w roku ubiegłym.

 

Składamy podziękowanie za ofiary na tacę z III niedzieli. Bóg zapłać.

 

Wczoraj o godzinie 13.30- odbył się pogrzeb zmarłego śp. Józefa Stósa z Krakowa, który pochodził z Okocimia / Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie/