XI Niedziela zwykła(12.06.2016r.)

 

 

Przeżywamy XI niedzielę zwykłą. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30-suma, o 12.00 –kolejna Msza święta. O 14.00 -na Czerwonej Drodze. Zapraszamy o godz. 16.00 na  nabożeństwo czerwcowe. Po nim  Msza św. wieczorna.

 

W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia:

Poniedziałek –Św. Antoniego z Padwy, jest to zarazem 13 dzień miesiąca i różaniec fatimski. Zapraszamy także dzieci młodzież i dorosłych do tej pięknej modlitwy różańcowej.

-wtorek- Bł. Michała Kozala bpa i Męczennika

-w środę –Świętej Jolanty

-piątek- Świętego Brata Alberta

 

 

Z prac, które w tym roku chcemy wykonać, to czekamy na ten tzw. stelaż na chorągwie, feretrony, sztandary. W ciągu ostatniego tygodnia, za ołtarzem głównym, w prezbiterium został skuty tynk, zostały nawiercone otwory i wpuszczony środek izolacyjny, a ścina została pokryta tynkiem szerokoporowym. Teraz ta praca, te tynki muszą wyschnąć, aby to miejsce podmalować. Wilgoć po pewnym czasie daje znać o sobie i wypadają dziury. Trzeba więc na nie reagować.

 

Czekamy na parking i chodnik przy cmentarzu, w które parafia w ostatnich dwóch latach włożyła wiele kosztów pod tzw. podbudowę.

 

Myślimy także o wentylacji w kościele, żeby przynajmniej w lecie trochę osuszyć mury naszej świątyni.   

 

Najbliższa niedziela to III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Ofiary na tace przeznaczone będą na prace w parafii. Za te ofiary składamy już z góry Bóg zapłać.