X Niedziela zwykła (10.06.2018r.)

 

Przeżywamy X niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj - jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy wszystkim za piękne wykonane ołtarze na Boże Ciało. Dzieciom za sypanie kwiatów, LSO za asystę,  paniom za niesienie figur, panom za feretrony i baldachim, strażakom za pilnowanie porządku. Szczególnie dziękujemy młodym rodzicom za  przyprowadzanie dzieci w czasie oktawy i sypanie kwiatów. Bóg zapłać.

Składamy podziękowanie za granie majówek z wieży kościoła panom: Józefowi Pysno i Kamilowi Słupskiemu. Bóg zapłać.

W piątek – 15 czerwca przypada   6 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża. Jego osobę polecajmy Najwyższemu kapłanowi Jezusowi Chrystusowi i wpraszajmy dla niego zdrowie i posługę pasterską po najdłuższe lata.

Przez cały czerwiec po wieczornej Mszy Świętej odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe.

30 czerwca Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Niepokalanowa. Koszt około 100 zł. Cena zawiera transport, ubezpieczenie, bilety wstępu i obiad. Zapisy u Pani Elżbiety Kania i Bogusławy Smuk.

Nasza parafialna młodsza schola „Bliżej nieba” zajęła I miejsce na przeglądzie pieśni maryjnej w Okulicach. Gratulujemy tego miejsca a podziękowanie składamy na ręce Pani Iwony Mikołajek.

Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki pod chórem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Następna niedziela to III niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę z III niedzieli miesiąca przeznaczone są na prace w parafii. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.