VI Niedziela Wielkanocy(21.05.2017r).

 

 

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o godzinie 12.00  rocznica I Komunii Świętej, o godz. 16.00 - nabożeństwa majowe a po nim Msza święta wieczorna.

 

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary z III niedzieli miesiąca przeznaczone są na prace inwestycyjne. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Od tej niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W modlitwie wiernych będziemy polecać tych,  którzy pracują na chleb powszedni dla nas a także o ominięcie klęsk głodu, bo pogoda zapowiada,  że przyszłe plony nie będą najlepsze

 

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia

 

W środę 24 maja, zapraszamy na plebanię członków Akcji Katolickiej na zebranie, które odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich członków". 

 

W piątek o 11.00- Msza Święta z racji Święta Szkoły w Okocimiu

 

W piątek o godz. 18 rozpoczynają  się Mszą św. rekolekcje KURS FILIPA. Szczegółowy program otrzyma każdy uczestnik kursu na miejscu.  Prosimy na sobotę zabrać coś do kawy (upiec lub kupić).

 

W piątek również rozpoczęcie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

 

Najbliższa Niedziela to Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 

W następną  niedzielę o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta  za duszę Św. Pamięci prof. Jana Włodka w piątą rocznicę śmierci oraz dusze zmarłych z Rodziny Goetzów od Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Okocimskiej.

 

Zgodnie z wieloletnią  tradycją - tak tylko wspominamy i informujemy, co jest w planach prac - przy naszej świątyni, to też jest ważne, ale ważniejszy jest ten kościół duchowy, dlatego: Kurs Filipa i Misje parafialne.

 

1.      Przed Wielkanocą odnowiliśmy po zimie ogrodzenie k-ła i drogę procesyjną, która wymagała wymycia, zafugowania pewnych ubytków i zaimpregnowania środkami

 

2.      Została odnowiona lampa wieczna przy ołtarzu głównym

 

 

3.      Nagłośnienie, od nowości było już naprawiane dwa razy, ale materiał się zużywa i jest potrzeba poprawienia go np. wzmacniacza i mikrofonów bez przewodowych –dlatego  Firma RDUCH –będzie w tym tygodniu- i częściowo to nagłośnienie zostanie poprawione.

4.      Bardzo poważnie myślimy o izolacji budynku parafialnego –plebanii-to poważna robota. Od 100 lat nie było izolacji. Mury dają znać o sobie swoją wilgocią. Takie były czasy.

 

5.       Po misjach parafialnych, a więc koniec września i początek października- renowacja ołtarza ofiarniczego, dlatego Msza święta przez jakieś dwa tygodnie będzie przy bocznym ołtarzu.

 

6.      Chrzcielnica jest u konserwatora

 

7.      Tak na bieżąco to opłaty energii, ubezpieczeń kościoła, budynków, wywóz śmieci z cmentarza, składki do Kurii, drobne prace przy kościele, czy budynku plebanii

 

Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej - dalsza część kursu przedmałżeńskiego. Zakończenie kursu w pierwszą niedzielę czerwca. Dlatego tych którzy chcą zakończyć, to prosimy obowiązkowo dzisiaj i w następną niedzielę i na zakończenie.

 

W czerwcu przypada kolejny wyjazd do Mogiły. To jest tylko raz na kwartał. Ostatnio mimo, że była zima, po wielkiej zachęcie i kazaniu, nawet brakło miejsc w autobusie. Kontynuujemy  z Księdzem Waldemarem- że młodzieży naszej parafii sponsorujemy ten wyjazd do Mogiły. W zakrystii jest lista na Mogiłę

 

W poniedziałek i piątek próba scholii o godzinie 18.00 i 19.00.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zbigniew Zydroń. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu/Dobry Jezu…/