VI Niedziela Wielkanocy(1.05.2016r)

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy z zarazem  I niedzielę miesiąca. Po każdy Mszy św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.00. 9.00, 10.30, 12.00 o godz. 16.00-Msza Święta wieczorna a po nie nabożeństwo majowe.

Dzisiaj uroczystość Odpustowa w Uszwi ku czci Św. Floriana, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Św. Atanazego

- we wtorek-NMP Królowej Polski- głównej patronki Polski. Uroczystości patriotyczne w Parafii Św. Jakuba. Uroczysta suma o godz. 10.30.

-środę Św. Floriana męczennika

-piątek-Św. Filipa, Jakuba, Apostołów

W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii. Członków Akcji serdecznie zapraszamy.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o NSPJ o 6.30 i wieczorem o godzinie 18.00.   Wyjazd do chorych o godzinie 8.00.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe na tygodniu. O godzinie 18.00 Msza Święta a po niej nabożeństwo majowe.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.00- uroczystość  Pierwszej  Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, chrzestnych w sobotę od godziny 8.30. Próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 17.00-w kościele.

Zostały wywiezione śmiecie z cmentarza. Dziękujemy Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie  do kontenera. Bóg zapłać.

 

Nasza młodzież skupiona w Parafialnym Komitecie Światowych Dni Młodzieży zwraca się z uprzejmą prośbą o zabranie deklaracji zakwaterowania pielgrzymów. Zgłoszenia te są do końca maja i prosimy o pobranie także deklaracji przez te osoby, które zgłosiły pielgrzymów, a nie wypełniły deklaracji. Prosimy parafian o pewne zrozumienie i zaangażowanie się w to dzieło. Wszelkie informacje i wątpliwości można uzyskać pod numerem 535562315. Wszystkie ważne wydarzenia  zawsze umieszczamy w kronice parafialnej, która jest dowodem życia parafii i to wydarzenie również zamieścimy, zwłaszcza nazwiska tych rodzin, które zdecydowały się przyjąć na nocleg. Prosimy, aby wszystkie nasze organizacje działające na terenie parafii, również włączyły się w tych dniach od 27-31 lipca. Prawdopodobnie parafia musi wyżywić tę  młodzież, która u nas będzie umieszczona na hali sportowej. Młodzież naszej parafii zobowiązała się obsługi wyżywienia, tylko parafia musi jej pomóc finansowo. Będziemy o tym informować. Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej częściowo o tym wydarzeniu była dyskusja, pewne ustalenia zostały podjęte.

 

W ubiegły piątek odbył się pogrzeb zmarłego śp. Kazimierza Mrożka, natomiast jutro odbędzie się o godzinie 14.00 pogrzeb zmarłego śp. Antoniego  Jemioło. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu /Dobry Jezu a nasz Panie -3x)