V Niedziela zwykła( 7.02.2016r).

 

Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00. 10.30, 12.00. zaś o godz. 13.00 - rozpoczyna się nabożeństwo 40 - godzinne i zapraszamy szczególnie:

 

Od godz. 13.00-13.30 –zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej i ich rodziców, dzieci o tym wiedzą, ale bardzo prosimy rodziców, aby jeszcze o tym przypomnieli swoim dzieciom i również z nimi byli.

 

Od godz. 13.30-14.00- zapraszamy młodzież gimnazjum oraz młodzież przystępująca w tym roku do Sakramentu Bierzmowania, a także młodzież z szkół średnich i pracującą.

 

Natomiast w następne godziny zapraszamy róże żywego różańca.

 

W środę przypada Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie 6.30, 9.00 i wieczorem o godzinie 17.00 z ceremonią posypywania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Abstynencja od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły w tym dwa lekkie posiłki i jeden do syta od 18 roku życia do rozpoczęcia 60. W środę Popielcową nie ma dyspensy od postu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne. Pół na Caritas Diecezji, pół na Caritas parafialny.

 

W piątek Droga krzyżowa będzie o godzinie 17.00 a po niej Msza Święta. Natomiast Droga krzyżowa dla dzieci wzorem lat ubiegłych będzie w niedziele o godzinie 11.30- a więc pół godziny przed Mszą Świętą o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii wraz z rodzicami. Od przyszłej niedzieli już zapraszamy na Gorzkie Żale o godzinie 16.00. Po Gorzkich Żalach ostatnia Msza Święta.

 

Akcja Katolicka w naszej parafii działa już prawie 13 lat. Pojęliśmy wykonanie sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Okocimiu. Sztandar służyłby całej naszej wspólnocie parafialnej podczas uroczystości kościelnych oraz uroczystości wyjazdowych. Niestety Członkowie Akcji Katolickiej nie są w stanie pokryć wykonania sztandaru z własnych środków finansowych, gdyż jest to zbyt duży koszt. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy przez ludzi dobrej woli. Osoby, które będą chciały wesprzeć te inicjatywę, będą mogły tego dokonać w dniu 14 lutego 2016 tj. w przyszła niedzielę podczas kwesty do puszek, którą przeprowadzą Członkowie Akcji Katolickiej po każdej Mszy Świętej. Z góry dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 

Pragniemy podzielić się miłą wiadomością. Nasza parafialna Schola „Dzieci Bliżej Nieba” zajęła II miejsce w XI Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "O Muszlę Św. Jakuba". Dotychczasowe sukcesy młodszej scholki to wyróżnienie w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w Tarnowie( 2013r.) oraz specjalne wyróżnienie w VII Przeglądzie Piosenki Religijnej " Głosem pieśni wołam Cię"  w Okulicach( 2014r.). Natomiast II miejsce w XI Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "O Muszlę Św. Jakuba" w kategorii solistów zajęła również Małgosia Nawrot.

 

We wtorek o godzinie 12.00 odbędzie się pogrzeb zmarłej śp. Małgorzaty Stós z Krakowa. Ceremonię pogrzebową poprowadzą Ojcowie Augustianie pod przewodnictwem Prowincjała, Ojca Dra Wiesława Dawidowskiego. Jej nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie/ 3x