V Niedziela Wielkiego Postu (22.05.2015r.)

 

 

Trwają rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które prowadzi Ks. Kazimierz Wolan- kapłan ze Zgromadzenia Księży Saletynów, proboszcz parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie.  

 

 Program rekolekcji przypomina Ojciec Rekolekcjonista. Na godzinę 11.30-zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na Drogę Krzyżową,  i na 12.00 na Mszę Świętą i naukę rekolekcyjną. O 16.00- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 - Msza święta i o 17.30 –nauka dla wszystkich.

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej mają rekolekcje, program miały podany w szkole, tylko wypada, aby dostosowały się do niego w poniedziałek wtorek i środę.

 

We wtorek od godziny 14.00-17.00- jest spowiedź rekolekcyjna, a zarazem spowiedź wielkopostna. Przerwa w spowiedzi będzie od 15.30-16.00. Dlatego z wielką prośbą i determinacją - zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci i prosimy aby skorzystać ze spowiedzi rekolekcyjnej i nie odkładać jej na później, bo księża będą spowiadali w Brzesku.

 

W środę udamy się do chorych, starszych i samotnych od godziny 13.00. Będzie to dla nich spowiedź i Komunia pierwszo piątkowa i wielkanocna. Dlatego prosimy, aby zapisywać chorych już w zakrystii- wszystkich ( i tych z pierwszego piątku i tych od świąt)    

 

W środę- zakończenie rekolekcji- składka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami.

 

Najbliższa niedziela to już Niedziela palmowa, składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej i parafia - serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na konkurs palm który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. serdecznie zapraszamy. Wtedy już nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci.

W piątek zapraszamy dodatkowo na Drogę Krzyżową o godzinie 20.00. przygotowaną przez scholę i młodzież. Zapraszamy młodzież klasy I, II i III Gimnazjum i szkół średnich.

 

Akcja Katolicka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Okocimiu serdecznie zapraszają mieszkańców na Drogę Krzyżową w Wielki Wtorek, to jest 31 marca, która przejdzie ulicami: Goetzów Okocimskich, Klęczany, Karpacka i zostanie zakończona Mszą Św. na Bocheńcu. Zbiórka na parkingu przy cmentarzu o godz. 16.00. Prosimy o zabranie lampionów. Zachęcamy do licznego udziału. Droga Krzyżowa odbędzie się bez względu na pogodę.  

 

" Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości  pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy Kościele w najbliższą środę 25 Marca od godz.13:00 . Badanie częściowo jest dofinansowane. Dopłata pacjenta do badania to 25zł." Ulotki można zabrać z kościoła

 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na multimedialno – muzyczną Drogę Krzyżową w wykonaniu zespołu Noro-Lim dzisiaj o godz. 20.00. Ofiarą do puszek wesprzemy przy tej okazji  młodego człowieka z Ukrainy, który - ratując życie kolegów, rozbrajał granat pułapkę i stracił lewą rękę, częściowo amputowano prawą, i odniósł liczne obrażenia różnych części ciała, ma wybite prawe oko, ciężkie obrażenia lewej nogi. Kwota, która potrzebna jest na protezy to 6000 €. Pozostaje pod opieką parafii w Kijowie, w której pracują polscy dominikanie.