V Niedziela Wielkiego Postu (2.04.2017r.)

 

 

Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte o godzinie 9.00, 10.30, 12.00-połaczona z Chrztem Św. O godzinie 16.00- Gorzkie Żale a po nich Msza Św. W czasie Gorzkich Żali ofiara na tacę jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Na tygodniu zapraszamy w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w pierwszy piątek na Drogę krzyżową i nabożeństwo pierwszo-piątkowe.

 

W pierwszy piątek Msze święte: rano 0 6.30 wieczorem o godzinie 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 16.00. Wyjazd do chorych o godz. 8.00

 

 

W dniu 7 kwietnia, tj. pierwszy piątek, serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00 w kościele, po czym udamy się na Drogę Krzyżową pod Figurę Św. Jana. Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy". 

 

Młodzież klasy I i II Gimnazjum zapraszamy w ramach duchowego przygotowania do Bierzmowania na tę Drogę krzyżową wraz z całą parafią po Mszy 17.00, a młodzież z klasy III Gimnazjum już po Bierzmowaniu, aby dawać dobre świadectwo.  

 

Najbliższa niedziela to już Niedziela palmowa, składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę od godziny 13.00 do 16.00- będzie spowiedź przedświąteczna w naszej parafii z przerwą od godziny 14.30 do 15.00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy, to już ostatni moment przed Wielkim Tygodniem. Spowiedzi przedświąteczne trwają już 2 tygodni.  

Rada Sołecka zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji „sprzątanie świata” w dniu 8 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00. Zbiórka pod Domem Ludowym.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej i parafia - serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na konkurs na najwyższą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy. Wtedy już nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci.

Dnia 21 kwietnia (piątek)  rozpoczynamy kurs przedmałżeński w naszej parafii. Kolejne edycje będą wieczorem: piątek, sobota, niedziela. Zakończy się koło 20 maja. Zapraszamy młodzież , a w zakrystii jest lista, aby się na nią zapisać.

Natomiast z końcem maja odbędzie się w naszej parafii kurs Filipa. Informacje na plakatach w gablocie