V Niedziela Wielkiego Postu(13.03.2016r.)

 

Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godzinie 9.00, 10.30, o 11.30-Droga Krzyżowa dla dzieci, o 12.00-następna Msza Święta. O 16.00- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich ostatnia Msza Święta.

Od jutra w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Piotr Boraca. Ostatni Gość Niedzielny nawet umieszcza jego zdjęcie, zaangażowania w dzieło misyjne k-ła.  Zapraszamy wszystkich naszych parafian jutro na godzinę 9.00, tych którzy nie pracują, do południa są wolni. Natomiast o 17.00-wieczorem tych po pracy i tych którzy nie mieli możliwości rano. Natomiast dzieci zapraszamy na godzinę 11.00. We wtorek podobnie, ale z tym, że będzie spowiedź od godziny 14.00-17.00. z przerwą od 15.30-16.00. W środę podobnie i już będzie zakończenie rekolekcji. W programie jest wyjazd do chorych od godziny 13.00. Tutaj prosimy zgłosić również tych na święta. Na każdy pierwszy piątek jest około 33, to tych nie zgłaszamy(oni mają zapowiedziane, że będzie misjonarz,  tylko tych dodatkowych na święta. Wyjazd do chorych jest dla tych z pierwszego piątku i ze świąt. Następny wyjazd do chorych będzie dopiero na pierwszy piątek maja.   Dla jasności i utrwalenia, jest wydrukowany program, dlatego prosimy go zabrać ze sobą.

W środę na zakończenie rekolekcji składka będzie na potrzeby rekolekcji.

W piątek zapraszamy o 17.00 na Mszę Świętą, a po niej zapraszamy całą naszą parafię, od dzieci i młodzieży aż po starszych na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa przejdzie ulicą Goetzów Okocimskich, Klęczany i zakończy się na ulicy Św. Jana. Rozważania i drogę krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka naszej parafii. Prosimy aby dzieci wzięły ze sobą lampiony, bo już wtedy będzie szaro.  Będzie to już po naszych rekolekcjach parafialnych i spowiedzi wielkopostnej, to tym bardziej zachęcamy i zapraszamy wszystkich do tego nabożeństwa wielkopostnego.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej oraz Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu organizują tradycyjnie w Niedzielę Palmową konkurs na najwyższą oraz najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się po Mszy Św. ok. godz. 11.30 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Już nie będzie wtedy Drogi Krzyżowej dla dzieci o godzinie 11.30.

Następna niedziela to Niedziela palmowa, a zarazem III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Uroczysta procesja z palmami i poświęcenie będzie o godzinie 10.30.   Ofiary na tacę przeznaczone będą jeszcze z tego miesiąca na pokrycie kosztów ogrzewania. Natomiast z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego na WSD w Tarnowie, a z Poniedziałku Wielkanocnego na PAT w Krakowie i Tarnowie.