V Niedziela Wielkanocy (24.04.2016r.)

 

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30,  o 12.00- Msza święta w intencji Jana Goetz Okocimskiego, jego potomków, fundatorów oraz byłych i obecnych pracowników browaru Okocim. W imieniu Zarządu Calsberg Polska S.A. serdecznie zapraszamy  do wzięcia udziału w Eucharystii

 

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

- w piątek- Świętej Katarzyny ze Sieny

-w środę nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia poprowadzi Akcja Katolicka

 

Zbliżają się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i spotkanie z papieżem Franciszkiem w dniach 27-31 lipca. W poniedziałek na plebanii będzie spotkanie młodzieży skupionej w Parafialnym Komitecie Światowych Dni Młodzieży. To spotkanie będzie o 20.30.

 

Kontynuujemy dodatkową  katechezę przed I Komunią Św. tj. wtorek o godz. 17.00. Dzieci i rodziców, tym razem zapraszamy do kościoła na godzinę 17.00

 

Dziękujemy za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli. Natomiast z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Pod chórem można złożyć ofiarę na Ukrainę z zgodnie z apelem papieża i ks. Bpa z poprzedniej niedzieli.

 

Od następnej niedzieli nabożeństwo majowe, będzie w niedzielę po  Mszy Świętej wieczornej a więc około go godziny 16.30. Natomiast na tygodniu o godzinie 18.00-Msza Święta a po niej nabożeństwo majowe.

 

 

Wczoraj w Rzezawie odbył się pogrzeb zmarłego śp. Jana Czesaka. Proszono o ogłoszenie następujących Mszy Świętych.

1-od sąsiadów Smolińskich-2 maja o 6.30

2-od sąsiadów Michalaków i Cieluchów-9 maja o godz.6.30

3-od państwa Zgrajów- 13 maja o godz. 6.30

4-od Ewy i Janusza Mądry -3 czerwca o godz. 18.00

5-od najbliższych sąsiadów z ulicy Zamkowej

6-od Rodziny Kortynów- 10 maja o godz 6.30

Dobry Jezu a nasz panie, daj mu wieczne spoczywanie/3x/

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje iż w dniu 28.04.2016r.(czwartek) od godziny 11.00 rano na parkingu przy Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku na ul. Czarnowiejskiej dla osób i rodzin z terenu Gminy Brzesko znajdujących się w trudnej sytuacji a w szczególności korzystających z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej odbędzie się dystrybucja bezpłatnych jabłek.

 

 

Ogłoszenia: sołtysa i kominiarza