Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (16.04.2017r).

 

 

Składamy wszystkim - serdeczne świąteczne życzenia.  Życzymy Wam  ponownie  łaski wiary w Jego zmartwychwstanie, dużo radości, wewnętrznego pokoju, oraz wzajemnej  życzliwości. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was radosnym Alleluja i pozwala z ufnością popatrzeć w przyszłość. Zmartwychwstały Chrystus niech błogosławi Rodzicom w życiu codziennym i zawodowym, dzieci niech obdarza radością, młodzieży niech pozwala realizować swoje plany i zamierzenia oraz wybierać dobro, a starszych niech darzy wewnętrznym pokojem i długimi latami życia i Bożym błogosławieństwem. On żyje i jako żyjący idzie przed nami, ponownie wzywa nas, abyśmy i my codziennie szli za Nim, i tym samym codziennie odnajdywali drogę naszego życia. Światło zmartwychwstałego Chrystusa niech  przenika ten świat, swoją mocą,  a jego orędzie prawdy i życia, niech dociera do wszystkich  ludzi za pośrednictwem naszego codziennego  świadectwa. 

 

 Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godzinie 14.00-chrzty, a o godz. 16.00 Msza święta wieczorna.

 

Składamy serdeczne podziękowanie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za asystowanie przy Grobie Pańskim i na rezurekcji. Podziękowanie to składamy na ręce pana prezesa Straży w Okocimiu Janusza Piekarczyka i naczelnika Krystiana Kotry. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy za przygotowanie i wykonanie dekoracji do: ciemnicy Panu Arturowi Słupskiemu i jego rodzinie,  a Grobu pańskiego -  ks. Waldemarowi, Panu Bartkowi Pająkowi, młodzieży i lektorom.

 

Bóg zapłać panu kościelnemu, paniom dbającym o wystrój naszej świątyni, pani organistce, ministrantom, lektorom, młodzieży, różom różańcowym, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieciom poszczególnych klas za udział w adoracji i Liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

Składamy podziękowanie ks. Waldemarowi za pięknie przygotowaną liturgię Wielkiego Tygodnia, za asysty, próby i wielkie, wielkie zaangażowanie

 

Dziękujemy wszystkim za udział w procesji rezurekcyjnej, a dzieciom za sypanie kwiatów.

 

Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wyniosły one 2000 zł.

 

Dziękujemy Panom:  Jackowi i Krzysztofowi: Ojczykom za piękne kwiaty na wystrój ołtarzy na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

 

Wyrażamy radość z rozdanej Komunii Świętej, to znak, że przeżywamy święta w sposób religijny.  Jeszcze raz, dziękujemy wszystkim za udział w Liturgii, tych trzech pięknych dni Triduum paschalnego, które wprowadzały nas w tę piękną Uroczystość Wielkanocy, a zarazem Zmartwychwstania naszego Pana. Podczas całego Triduum paschalnego na nabożeństwach, nasza świątynia była wypełniona i nawet parkingi były zajęte.

 

Składamy podziękowanie naszej Scholii za oprawę muzyczną dzisiejszej Mszy św. Podziękowanie składamy na ręce Pani Iwony Mikołajek. Bóg zapłać.

 

Składka z Poniedziałku Wielkanocnego w połowie przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Po tej Mszy Świętej jest zmiana tajemnic różańcowych dla ojcowi u matek. Ofiary z tej niedzieli  na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Kościoła nad Uszwicą”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny(17.04.2017r).

 

Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocy- Poniedziałek Wielkanocny-. O godz. 9.00-druga Msza św, o godz. 10.30-suma, o godz. 12.00-kolejna Msza Św, . o godz. 14.00- ślub,  o16.00- ostatnia  Msza św. wieczorna.

 

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

 

Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w Parafii Miłosierdzia w Brzesku. Uroczysta suma o godzinie 11.00.

 

W najbliższą niedzielę o godzinie 12.00-zostanie odprawiona msza Święta z okazji 172 rocznicy założenia browaru. Zgodnie z wieloletnią tradycją, Msza Święta odprawiona będzie z fundatorów parafii, browaru, szkoły, domu ludowego, za byłych pracowników jak i obecnych.  

 

Składamy podziękowanie za ofiary na KUL i PAT z dnia wczorajszego. Bóg zapłać.

 

Jest do nabycia kolejny numer „Kościoła nad Uszwicą”