Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2015r.

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- nabożeństwo czerwcowe, o 16.30- Msza Święta wieczorna.   

 

Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Ci którzy tego obowiązku nie wypełnili, niech to uczynią jak najszybciej.

 

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła - uroczystość odpustowa w Brzesku parafii Św. Jakuba- uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00- połączona z jubileuszem 25-lecia ks. Piotra Markowicza-kapłana Diecezji Sosnowieckiej

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-we wtorek-wspomnienie Św. Filipa Neri

-czwartek- Święto Jezusa Chrystusa i Najwyższego Kapłana

-w piątek- Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej

 

Pozostaje jeszcze tydzień miesiąca maja. Dlatego zapraszamy i zachęcamy codziennie na nabożeństwo majowe poprzedzone Mszą Świętą o godzinie 18.00. Miejmy ambicję i starajmy się wypraszać dobro za pośrednictem Matki Bożej.

 

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Dlatego prosimy, aby skorzystać z Sakramentu pokuty w sobotę od godziny 17.00-18.00. Zachęcamy i zapraszamy gorąco do spowiedzi dzieci, młodzież i starszych. Przeżyjmy te uroczystość w sposób religijny i w stanie łaski uświęcającej. Sumę odpustową odprawi ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn – sędzia audytor z Kurii diecezjalnej z Sądu Biskupiego z  Tarnowa.

 

Uroczystość odpustowa w parafii jest zawsze religijnym wydarzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę odpustową. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w pięknych białych strojach, dzieci, które obchodziły rocznice I Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatów, strażaków, wszystkich wiernych, prosimy, aby na procesję zabrać, baldachim, chorągwie, feretrony.

 

Po następnej niedzieli przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja pójdzie ulicą Goetzów Okocimskich: Proponujemy zasadniczo  taki roboczy podział, w którym, co trzy lata,  wypadnie każdej ulicy przygotowywać ołtarz:

 

W tym roku proponujemy:

I ołtarz - przy Straży i o przygotowanie prosimy OSP-Okocim

II ołtarz- przy Centrum Kulturowym wsi Okocim -  dawna Ochronka - i o przygotowanie Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej 

III ołtarz u państwa- Stachowiczów – i o  przygotowanie  mieszkańców ul. Cesarski Gościniec i Zalesie

IV ołtarz u państwa-Skurnógów i Folmerów i przygotowanie mieszkańców ulic: Św. Jana, Pod Bocheńcem o Osiedle Kamieniec i ul. Leszczynowa

 

 

Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są decyzja Kurii na Światowe Dni Młodzieży. Dzisiaj jest także zbiórka do puszek pod chórem, na pomoc mieszkańców Nepalu, którzy ucierpieli podczas trzęsienia ziemi. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Zebrane ofiary parafia ma przekazać czym prędzej na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

Zachęcamy do zapisywania się na modlitewne czuwanie do Mogiły na pierwszy piątek czerwca

 

Ogłoszenie Burmistrza