Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 15.05.2016r.

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.  Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00-Rocznica I Komunii Świętej o 16.00 ostatnia Msza Święta i nabożeństwo majowe.   

 

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła - uroczystość odpustowa w Brzesku parafii Św. Jakuba- uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek-NMP- Matki Kościoła

-czwartek- Święto Jezusa Chrystusa i Najwyższego Kapłana

 

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Dlatego prosimy, aby skorzystać z Sakramentu pokuty w sobotę od godziny 17.00-18.00. Zachęcamy i zapraszamy gorąco do spowiedzi dzieci, młodzież i starszych. Przeżyjmy te uroczystość w sposób religijny i w stanie łaski uświęcającej. Sumę odpustową odprawi ks. Prałat Andrzej Liszka- Dyrektor Księży Emerytów z Tarnowa.

 

Uroczystość odpustowa w parafii jest zawsze religijnym wydarzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę odpustową. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w pięknych białych strojach, dzieci, które obchodziły rocznice I Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatów, strażaków, wszystkich wiernych, prosimy, aby na procesję zabrać, baldachim, chorągwie, feretrony.

 

Po następnej niedzieli przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja pójdzie ulicą Zamkową: Proponujemy ołtarze:

I ołtarz – przygotowują mieszkańcy u. Goetzów Okocimskich -strona północna- u państwa Batków

II ołtarz – przygotowują mieszkańcy u. Zagrody i Kasztanki- u państwa Kumorków

III ołtarz – przygotowują mieszkańcy-ul. Goetzów okocimskich strona południowa- u państwa Wojnickich

IV ołtarz – przygotowują mieszkańcy czerwona Droga i Św. Jana – upaństwa Martyków

 

Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są cele parafii. Za te ofiary składamy Bóg zapłać.

 

Jedna z rodzin naszej parafii została dotknięta nieszczęściem pożaru. W następną niedzielę tj. 22 maja  będzie można złożyć ofiarę do skarbony na ten szlachetny cel pod chórem. Z góry za te ofiary dziękujemy, zaraz po wieczornej Mszy Świętej z przedstawicielami Rady Parafialnej  te ofiary zostaną przekazane tej rodzinie

 

 

Zaś  z następnej niedzieli tj. 29 maja, decyzją Kurii Biskupiej będzie składka na Światowe Dni Młodzieży natomiast zbiórka do puszek na pomoc mieszkańców Ekwadoru, którzy ucierpieli podczas trzęsienia ziemi. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Zebrane ofiary parafia ma przekazać czym prędzej na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej oraz mieszkańcy ulicy Karpackiej zapraszają na tradycyjną Majówkę połączoną z poświęceniem odnowionej kapliczki Serca Jezusowego w dniu 21 maja 2016 roku tj. sobota o godz.19.00.

 

 

Wielkimi krokami zbliżają się Światowe dni Młodzieży. Z tych wszystkich spotkań wynika, że parafie będą musiały trochę wyżywić tę młodzież, musimy to wszyscy jako parafianie przeżyć, zaangażować się, rejestracja tej młodzieży trwa do końca maja.

 

Z prac które chcemy w tym roku wykonać to:

-przygotowywany jest stelaż na chorągwie, feretrony, baldachim

-odnowienie chrzcielnicy - jest to również nawiązanie do roku jubileuszy chrztu Polski

-dokonać renowacji ambony z której mówi się kazania i przewodniczy liturgii

-zatynkować te miejsca powstałe na skutek wilgoci w kościele

-wymienić parę okien przy budynku plebani

-parafia spłaca tzw. odrolnienie gruntu pod przyszły parking przy cmentarzu za rok 2014 i 2015, tj. 8000,  a z następnych już ośmiu lat,  to spłaci miasto i gmina Brzesko- bo przejęła na własność.

 

W poniedziałek odbył się pogrzeb zmarłej śp. Julii Skórnóg. Jej nieśmiertelną dusze polecajmy Bożemu Miłosierdzi /Dobry Jezu a nasz panie daj jej wieczne spoczywanie/