Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018r.

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.  Msze święte jeszcze dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00-Rocznica I Komunii Świętej dla klasy IVB  o 16.00- nabożeństwo majowe, o 16.30- Msza Święta wieczorna ale już bez kazania.

 

 Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Ci którzy tego obowiązku nie wypełnili, niech to uczynią jak najszybciej.

 

Akcja Katolicka dzisiaj o godz. 15.00- zaprasza na pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Wyjście z parkingu przy cmentarzu.. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy, śladami Maryi.

 

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła - uroczystość odpustowa w Brzesku parafii Św. Jakuba- uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00 - połączona z jubileuszem ks. Profesora Stanisława Piecha.

 

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

 -czwartek- Święto Jezusa Chrystusa i Najwyższego Kapłana

-w sobotę –wspomnienie Św. Filipa Neri.

 

 W środę zapraszamy na nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

 

Zapraszamy w dalszym ciągu na nabożeństwo majowe a wcześniej na Mszę Świętą. O godz. 17.00.

 

W środę po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 - odbędzie się spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej. Zapraszamy wszystkich członków obowiązkowo, musimy jako grupa synodalna wypełnić pewne ankiety, które między innymi posłużą jako pewien obraz - życia rodzin dla naszej diecezji. Nie są to jakieś wielkie rzeczy, ale musimy to zrobić i przesłać  do sekretariatu Synodu w Tarnowie.

 

Próba scholii w piątek młodszej o 18.00 a starszej o 19.00.

 

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Dlatego prosimy, aby skorzystać z Sakramentu pokuty w sobotę od godziny 16.00-17.00. Zachęcamy i zapraszamy gorąco do spowiedzi dzieci, młodzież i starszych. Przeżyjmy tę uroczystość w sposób religijny i w stanie łaski uświęcającej.

 

Sumę odpustową odprawi ks. Dr Krzysztof Bułat- wikariusz biskupi ds. duchowieństwa naszej diecezji. Ta suma odpustowa będzie połączona z jubileuszem 60-lecia ks. Prałata Stanisława Nowaka naszego rodaka.

 

Uroczystość odpustowa w parafii jest zawsze religijnym wydarzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę odpustową. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w pięknych białych strojach, dzieci, które obchodziły rocznice I Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatów, strażaków, wszystkich wiernych, prosimy, aby na procesję zabrać, baldachim, chorągwie, feretrony.