Uroczystość Wszystkich Świętych

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o godz. 14.00 - procesja na cmentarzu, a około 14.30 - Msza święta za całą parafię, a zwłaszcza za dusze zapisane do wspólnych modlitw i za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Nie ma  dzisiaj Mszy św. o godz. 12.00 i 16.30.

 

Dzisiaj na cmentarzu wzorem lat ubiegłych jest zbiórka na rzecz Seminarium Duchownego   przeprowadzają ją przedstawiciele naszej Rady Duszpasterskiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

 

Jutro - Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, a o godz. 10.00 na cmentarzu Msza święta za wszystkich wiernych zmarłych, a szczególnie za zapisanych do wspólnych modlitw.

 

W Dzień Zaduszny - o godz. 16.30- odprawiany jest różaniec z wypominkami za zmarłych, a o 17.00- Msza św. wieczorna.

 

W ciągu tygodnia do 8 listopada - różaniec z wypominkami listopadowymi  jest pół godziny przed 17.00, a o 17.00 - Msza święta wieczorna.

 

Odpusty za zmarłych:

 

Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych- zyskują odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten jest można zyskać od 1-8 listopada - dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Jest to odpust zupełny, natomiast w inne dni jest cząstkowy. Odpust zupełny można zyskać raz na dzień pod zwykłymi warunkami:

- spowiedź sakramentalna

- Komunia Święta

- Modlitwa w intencji Ojca Świętego( Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, lub inne)

- wyzbycie się jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

Jeżeli brak jest jakiegokolwiek warunku - to odpust jest cząstkowy. Odpust można zyskać od południa dnia dzisiejszego aż do 8 listopada. Zachęcamy do wypełnienia tych warunków i zyskania odpustu zupełnego.

 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z racji wypominków za zmarłych. Dusze wiernych zmarłych będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu w listopadzie i przez cały rok przed Mszą świętą o godz. 9.00. Bóg zapłać.

 

W czwartek zapraszamy również młodzież klasy III Gimnazjum na Mszę Świętą w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. 

 

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie śmieci do kontenera przed świętami Wszystkich Świętych. Bóg zapłać.

 

W pierwszy piątek Msze Święte o NSPJ o 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Zapraszamy młodzież klasy I i II Gimnazjum do spowiedzi i komunii pierwszo piątkowej i krótkiego spotkania po Mszy Świętej w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

W piątek wyjazd do chorych o godzinie 8.00

 

Najbliższa sobota w naszej parafii jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego zapraszamy i proponujemy rozpocząć Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00- Mszą świętą a następnie prosimy na adorację:

 

-13.30-14.00- mieszkańców ul. Goetzów Okocimskich- stronę południową

14.00-14.30- mieszkańców ul. Goetzów Okocimskich- stronę północną

14.30-15.00- mieszkańców ul. Zamkowej i Cesarski Gościniec

15.00-15.30-mieszkańców ul. Zagrody, Karpackiej, Zalesie

15.30-16.00- mieszkańców ul. Klęczany, Leszczynowej

16.00-16.30- mieszkańców ul. O. Kamieniec, Stromej, Czerwonej Drogi, Pod Bocheńcem.