Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (8.05.2016r.)

 

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte o godz. 9.00. 10.30. O godz. 12.00 – uczniowie klasy II będą przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. O 16.00 – ostatnia Msza Święta a po niej nabożeństwo majowe.

 

Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas Wielkanocy i czas Komunii świętej wielkanocnej. Dlatego przypominamy że jeżeli ktoś nie skorzystał ze spowiedzi wielkanocnej to przypominamy o tym obowiązku pod grzechem ciężkim i poważnym zaniedbaniu.

 

 

Na tygodniu wspomnienia:

-poniedziałek- uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji

-piątek – Świętego Macieja apostoła i 13 dzień miesiąca-różaniec fatimski

 

Święty Stanisław bp i męczennik jest patronem ks. Prałata Stanisława. Polecajmy w naszych modlitwach osobę ks. Prałata. Msza święta w intencji ks. Prałata będzie odprawiona w najbliższy piątek od Caritasu i Rady Parafialnej. Zapraszamy parafian do tej wspólnej modlitwy w intencjach ks. Prałata.

 

Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po mszy św. o 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Uczniowie klasy III będą przeżywali rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godzinie 12.00. Zapraszamy ich i rodziców. Jest to także trzecia niedziela miesiąca. Ofiary na tacę będą przeznczone na cele parafialne i prace w parafii. Z góry za te ofiary składamy podziękowanie. 

 

Zachęcamy i zapraszamy na nabożeństwo majowe dzieci, młodzież, dorosłych.

 

Tak delikatnie pragniemy zwrócić uwagę uczniom klasy I i II Gimnazjum. W ubiegły pierwszy piątek miesiąca ta młodzież nie uczestniczyła w nabożeństwie i Mszy świętej, natomiast na zewnątrz zachowywała się nagannie, a po zakończonym nabożeństwie, dopiero weszła do kościoła. Klasa II Gimnazjum ma egzamin do Bierzmowania. Rodzicom o tym przypominamy, informujemy, a w ramach duchowego przygotowania, Gimnazjaliści przez trzy lata Gimnazjum – mają obowiązek uczestniczyć w nabożeństwach: między innymi także, w majowych i podpisywać dzienniczki. To jest decyzja polskich biskupów, ona obowiązuje w całej Polsce.

 

Zmarła sp. Julia Skórnóg, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Jej nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu /Dobry Jezu a nasz Panie/