Uroczystość Trójcy Przenajświętszej( 22.05.2016r).

 

 

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

 

Msze święte dzisiaj- o godz. 7.00, 9.00, o 11.00- uroczysta suma odpustowa, której przewodniczy ks. Prałat Andrzej Liszka

 

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie Msza święta wieczorna, a po niej nabożeństwo majowe.

 

Jutro w poniedziałek- wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

 

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. W tym roku procesja wyruszy na ulice Zamkową. Uroczystą procesję poprowadzi ks. prof. dr hab. Tadeusz Brzegowy.

 

Prosimy o przygotowanie na procesję: sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne, dzieci do sypania kwiatów, strażaków o pilnowanie porządku.

 

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała- w środę od godz. 17.30.

 

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej.

 

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 ze względu na procesję.

 

O godzinie 14.00-ślub Magdaleny Borowskiej i Jakuba Spędzi

 

W dniu 29 maja (tj. niedziela) Akcja Katolicka organizuje pieszą pielgrzymkę majówkową do Porąbki Uszewskiej. Zbiórka na parkingu przy cmentarzu o godz. 15.00 Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału oraz wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

 

Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej niedzieli dzisiaj można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem  na pomoc ofiarom pożaru. Również także taką ofiarę,  można złożyć na zewnątrz świątyni u przedstawicieli Rady Sołeckiej. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Zaraz po wieczornej Mszy Świętej te ofiary zostaną przekazane tej rodzinie poszkodowanej przez pożar.