Uroczystość Trójcy Przenajświętszej( 11.06.2017r).

 

 

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

 

Msze święte dzisiaj - o godz. 7.00, 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa w  której będzie przewodniczył ks. dr Robert Dytko

 

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie nabożeństwo czerwcowe a o 16.30- Msza święta wieczorna.

 

Dzisiaj jest również składka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Pod chórem można złożyć ofiarę do puszki

 

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. W tym roku pójdziemy na ulicę Ks. Kazka. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne, dzieci do sypania kwiatów, strażaków o pilnowanie porządku.

 

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała- w środę od godz. 15.30.

 

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej.

 

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 ze względu na procesję. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą  wieczorem o godz. 17.00.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Panom Jackowi i Krzysztofowi  Ojczykom, za piękną kompozycje kwiatów ofiarowaną na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace inwestycyjne. Za te ofiary składamy z góry Bóg zapłać.

 

Informujemy, że na parafialna schola: młodsza zajęła  trzecie miejsce a starsza wyróżnienie na przeglądzie piosenki religijnej w Okulicach. Podziękowanie składamy na ręce Pani Iwony Mikołajek

 

W Boże Ciało wyjeżdżamy na koncert uwielbienia „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa o godz. 17:00 powrót około 24:00. Koszt 15 zł (tylko za autokar) zapisy w zakrystii.