Uroczystość poświęcenia własnego kościoła (28.10.2018r.)

 

Dzisiejsza niedziela wzywa nas do wielkiej ufności w moc modlitwy. Zjednoczeni w wierze nadziei i miłości - otaczamy ołtarz naszej parafialnej świątyni. Naszą wdzięcznością pragniemy objąć fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o Dom Boga.

 

W środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie spowiedź od godz. 16.00.

 

Zapraszamy na nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

 

We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, zaś na cmentarzu o godz. 14.00 - rozpocznie się procesja, a około godz. 14.30- zostanie odprawiona Msza święta za całą parafię, a szczególnie za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie w kościele Mszy świętej o godz. 12.00 i 16.30-wieczorem.

 

Zwyczajem lat ubiegłych - Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie zbiera ofiary, a tegoroczne ofiary przeznaczone są na pokrycie wzrastających kosztów związanych z funkcjonowaniem seminarium oraz pilne prace remontowe w starym gmachu WSD. Ks. Rektor nie może wysłać do każdej parafii alumna, dlatego tę zbiórkę od godz. 8.00-14.00 przeprowadzą przedstawiciele Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej. Za te ofiary w imieniu Ks. Rektora i przełożonych  WSD- składamy Bóg zapłać.

 

W piątek przypada dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, o 10.00-na cmentarzu i 17.00- kościele.

 

W tym tygodniu I piątek miesiąca listopada. Spowiedź od 16.00. Wyjazd do chorych od godz. 8.00. Zapraszamy uczniów klasy VII, VIII i III Gimnazjum do spowiedzi i komunii pierwszo-piątkowej i na krótkie spotkanie po Mszy świętej wieczornej- tu w kościele, zapraszamy także rodziców i też sprawdzimy obecność, bo widzimy, niekiedy brakuje jednego z rodziców. To jest tylko raz w miesiącu. Postarajmy się. Niech rodzice o tym pamiętają.

 

Po Mszy Świętej spotkanie Koła Biblijnego na plebanii.

 

Powoli przygotowujemy cmentarz na Wszystkich Świętych. Jutro wywozimy śmiecie. Mamy już przynajmniej częściowy plan wycięcia drzew tych dużych liściastych, natomiast te tuje przy własnym grobie, to trzeba je wyciąć we własnym zakresie, nie od razu, ale na przyszłości. Prosimy na przyszłość - nie sadzić, kierować się trochę rozumem i estetyką Nie chcemy komuś wchodzić na grób rodzinny i tam się rządzić, dlatego stopniowo, stopniowo niech one znikną. W większości parafii nie ma drzew na cmentarzu. Duże drzewa zagrażają pomnikom i nagrobkom i bezpieczeństwu ludzi i nimi się zajmiemy.

 

Jutro próba scholii młodszej o 18.00 i starszej o 19.00.

 

W pierwszą sobotę  miesiąca zapraszamy na różaniec i nabożeństwo Maryjne.

 

Również w sobotę zapraszamy na po Mszy Świętej wieczornej na grupę młodzieżową.

 

Dziękujemy za ofiary na prace przy nowym budynku parafialnym z ubiegłej niedzieli. Wyniosły one 5100 zł. Natomiast z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na misje. Bóg zapłać.

 

Księdzu Prałatowi zostały przekazane następujące intencje:

-11 –za śp. Stanisława Dadeja

-9-za Danielę Holowa

-10-za Janinę Kościółek

 

Księdzu Robertowi Dytko- 37 za śp.Marię Gargól