Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2015r.)

 

Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 7.00. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- Msza święta wieczorna.

 

Boże Narodzenie jest tak wielkim świętem, że każdy kapłan może odprawić 3 Msze święte, a wypada, aby ci, którzy biorą udział we Mszy świętej o północy, przyszli po raz drugi na Mszę świętą.

 

Jest taki piękny zwyczaj, że z okazji Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. Jako kapłani tej parafii życzymy Wam, aby codziennie odkrywać na nowo Miłość Boga objawioną w tajemnicy Betlejemskiej Nocy, aby Boża łaska spływała na wasze rodziny, bliskich, i znajomych, abyście ciągle odkrywali na nowo bliskość Boga w swoim życiu.

 

Wyrażamy radość z tego że prawdziwe przygotowanie do świąt wyrażamy wspólnie przez przyjmowaną  Komunię Świętą. Życzymy jak najdłużej wytrwania w dobru i zdrowiu.

 

Dziękujemy Panu Witowi Zydroniowi i Panu Kazimierzowi Stósowi za podwożenie kapłanów do chorych.

 

Składamy serdeczne podziękowanie panu Arturowi Słupskiemu i jego rodzinie i ks. Arturowi za piękną szopkę Bożonarodzeniową, paniom i panu kościelnemu za przygotowanie k-ła do świąt Bożego Narodzenia, a panu Dominikowi Duchowi za choinki i Panu Danielowi Dadakowi za jodłę na stroiki i  wystrój świątyni.

 

Dziękujemy młodzieży za montaż słowno-muzyczny przed pasterką Bóg zapłać.

 

Składamy podziękowanie za ofiarę na potrzeby kościoła Pani Antoninie Baran.

 

Dziękujemy serdecznie Panu Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Okocimskiej Panu Franciszkowi Brzykowi za zajecie się naprawą rzutnika do wyświetlania pieśni religijnych, który ostatnio uległ zepsuciu.

 

Jutro drugi dzień Świąt Bożego narodzenia- Święto Świętego Szczepana. Dzieci naszej parafii wyrażają chęć pomocy misjonarzom w krajach misyjnych. Dlatego jutro, jako mali misjonarze w kilku grupach misyjnych odwiedzą nasze domy. Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych będzie miało miejsce na Mszy Świętej o godz. 12.00. prosimy o życzliwe ich przyjmowanie jako małych misjonarzy i kolędników. Te ofiary z kolędy misyjnej przeznaczone są na misje w Kamerunie, Kongo, Boliwii, Brazylii, Kazachstanie i Madagaskarze. Już dzisiaj składamy podziękowanie dla dzieci z klasy IV, V, VI i I-Gimnazjum, a rodzicom tych dzieci serdecznie dziękujemy za pozwolenie i włączenie ich w to wielkie dzieło misyjne kościoła. Bóg zapłać.

 

 

Msze święte w święto Świętego Szczepana o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. 16.00-Msza święta wieczorna.

 

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii w czasie świąt Bożego i życzymy dużo dobra, Błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny.

 

Składka z święta Świętego Szczepana przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Jest do nabycia nowy numer „Kościoła nad Uszwicą”