Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2014r.)

 

Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 7.00. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- nieszpory, o 16.30- Msza święta wieczorna.

 

 

Boże Narodzenie jest tak wielkim świętem, że każdy kapłan może odprawić 3 Msze święte, a wypada, aby ci, którzy biorą udział we Mszy świętej o północy, przyszli po raz drugi na Mszę świętą.

 

Jest taki piękny zwyczaj, że z okazji Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. Jako kapłani tej parafii życzymy Wam, aby codziennie odkrywać na nowo Miłość Boga objawioną w tajemnicy Betlejemskiej Nocy, aby Boża łaska spływała na wasze rodziny, bliskich, i znajomych, abyście ciągle odkrywali na nowo, że kościół jest waszym domem.

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii w czasie świąt Bożego i życzymy dużo dobra, Błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny.

 

Wyrażamy radość z tego, że prawdziwe święta przeżywamy przez przyjmowaną Komunię Świętą.

 

Dziękujemy Panu Witowi Zydroniowi i Panu Kazimierzowi Stósowi za podwożenie kapłanów do chorych.

 

Składamy serdeczne podziękowanie panu Arturowi Słupskiemu i jego rodzinie i ks. Arturowi za piękną szopkę Bożonarodzeniową, paniom i panu kościelnemu za przygotowanie k-ła do świąt Bożego Narodzenia, a Panu Dominikowi Duchowi za choinki i Panu Danielowi Dadakowi za jodłę na stroiki.

 

Dziękujemy młodzieży za montaż słowno-muzyczny przed pasterką Bóg zapłać.

 

Jutro drugi dzień Świąt Bożego narodzenia- Święto Świętego Szczepana. Dzieci naszej parafii wyrażają chęć pomocy misjonarzom w krajach misyjnych. Dlatego jutro, jako mali misjonarze w kilku grupach misyjnych odwiedzą nasze domy. Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych będzie miało miejsce na Mszy Świętej o godz. 12.00. Prosimy o życzliwe ich przyjmowanie jako małych misjonarzy i kolędników. Te ofiary z kolędy misyjnej przeznaczone są na misje w Kongo. Już dzisiaj składamy podziękowanie dla dzieci z klasy IV,V, VI i II-Gimnazjum, a rodzicom tych dzieci serdecznie dziękujemy za pozwolenie i włączenie ich w to wielkie dzieło misyjne kościoła. Bóg zapłać.

 

Msze święte w święto Świętego Szczepana o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. 16.00-nieszpory, o 16.30-Msza święta wieczorna.

 

Składamy podziękowanie scholii starszej i młodszej za piękny śpiew podczas dzisiejszej liturgii, a podziękowanie składamy na serce pani Iwony Mikołajek

 

Składka z święta Świętego Szczepana przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Jutro jest dyspensa.   A więc można spożywać mięso.