Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2017r.)

 

Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 7.00. 9.00, 11.00, o 14.00-ślub a o 16.00- Msza święta wieczorna.

 

Boże Narodzenie jest tak wielkim świętem, że każdy kapłan może odprawić 3 Msze święte, a wypada, aby ci, którzy biorą udział we Mszy świętej o północy, przyszli po raz drugi na Mszę świętą.

 

Z okazji Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. Jako kapłani tej parafii życzymy Wam, aby codziennie odkrywać na nowo Maleńką Miłość Boga objawioną w tajemnicy Betlejemskiej Nocy, aby Boża łaska spływała na wasze rodziny, bliskich, i znajomych, abyście ciągle odkrywali na nowo, że od Nowonarodzonego Jezusa tak wiele się zaczęło, a więc nasze duchowe narodzenie, nasza kultura i nasze odkupienie i zbawienie

 

Dziękujemy Panom: Witowi Zydroniowi i Panu Kazimierzowi Stósowi za podwożenie kapłanów do chorych w ciągu całego roku kalendarzowego.

 

Składamy serdeczne podziękowanie panu Arturowi Słupskiemu i jego rodzinie i ks. Waldemarowi, za piękną szopkę Bożonarodzeniową, paniom i panu  Piotrowi za przygotowanie k-ła do świąt Bożego Narodzenia, a panu Dominikowi Duchowi i panu Leśniczemu: za piękne choinki do naszej świątyni. Naprawdę piękne choinki.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom, za udział w roratach a ich rodzicom i opiekunom za przyprowadzanie Bóg zapłać. Część z tych dzieci zagra jasełka na opłatku dla ludzi starszych 6 stycznia 2018r.

 

Składamy serdeczne podziękowanie – naszym szafarzom Komunii Świętej, którzy w drugą i czwartą niedzielę miesiąca zanoszą Komunię Świętą do chorych. Tymi panami są: Pan Janusz Mądry i Marcin Nawrot. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy panom: Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom za piękne kwiaty i wystój ołtarza na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.

 

Jutro drugi dzień Świąt Bożego narodzenia - Święto Świętego Szczepana. Dzieci naszej parafii wyrażają chęć pomocy misjonarzom w krajach misyjnych. Dlatego jutro, jako mali misjonarze w kilku grupach misyjnych odwiedzą nasze domy. Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych będzie miało miejsce na Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy parafian - o życzliwe ich przyjmowanie jako małych misjonarzy i kolędników. Te ofiary z kolędy misyjnej przeznaczone są na misje w Kongo, Środkowa Afryka, Kamerun.  Już dzisiaj składamy podziękowanie dla dzieci z klasy V, VI, VII i I-Gimnazjum, a rodzicom tych dzieci serdecznie dziękujemy za pozwolenie i włączenie ich w to wielkie dzieło misyjne kościoła. Bóg zapłać.

 

Msze święte w święto Świętego Szczepana o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.00.  i o 16.00-Msza święta wieczorna.

 

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii w czasie świąt Bożego i życzymy dużo dobra, Błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny.

 

Składka z święta Świętego Szczepana przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.