Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (13.05.2018r.)

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30. O godzinie 12.00- Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą te dzieci pierwszokomunijne, ich rodziców, rodziny i chrzestnych.   O godzinie 16.00- różaniec fatimski i nabożeństwo majowe a po nim Msza Święta już bez kazania.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Św. Macieja Apostoła

-środę Św. Andrzeja Boboli

 

Przeżywamy miesiąc maj -na tygodniu zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00,  a po niej na  nabożeństwo majowe:  dzieci, młodzież dorosłych. Dla dzieci pierwszo-komunijnych jest tzw. „Biały Tydzień”.

 

Od czwartku odprawiana jest także nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

Następna niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego a zarazem III niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 -zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

 

W najbliższą  niedzielę uczniowie klasy IV B- będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej o godzinie 12.00.

 

Schola "Bliżej nieba" i chór "Gaudium" zapraszają na Koncert papieski " Śladami Jana Pawła II" , który odbędzie się 19 maja (w sobotę) o godz. 19 w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu. Zapraszamy

 

Składamy podziękowanie Panu Dominikowi Wydro za wykonanie poręczy z kajneru  w głównych drzwiach kościoła  i zamontowaniu oraz panom Januszowi Mądremu, Witowi Zydroniowi i Piotrowi Krzywackiemu. Bóg zapłać. 

 

Wyjazd do Częstochowy na modlitewne czuwanie w sobotę o 5 rano z parkingu… Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 40 zł od osoby. Powrót około godziny 23.00.

 

Za dwa tygodnie uroczystość odpustowa w naszej parafii, a 31maja  już Boże Ciało. Proponujemy ołtarze na Boże Ciało. W tym roku procesja pójdzie  Ulicą Goetzów Okocimskich .

I ołtarz- OSP-przy straży-przygotowują strażacy,    II-ołtarz-przy ochronce –przygotowuje Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej. III-ołtarz u państwa Stachowiczów – przygotowuje Osiedle Zalesie i ul. Leszczynowa.  IV ołtarz – u państwa Czyżyckich – przygotowują mieszkańcy  ul. Pod Bocheńcem i Kamieniec.