Rocznica Poświęcenia własnego Kościoła (30.10.2016r.)

 

Dzisiejsza niedziela wzywa nas do wielkiej ufności w moc modlitwy. Zjednoczeni w wierze nadziei i miłości - otaczamy ołtarz naszej parafialnej świątyni. Naszą wdzięcznością pragniemy objąć fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o Dom Boga.

 

Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00. 10.30, 12.00. O godz. 16.00-wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła i różaniec. O godz. 16.30- Msza święta wieczorna.

 

W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież.

 

 W poniedziałek od godziny 16.00 - będzie spowiedź przed Uroczystością Wszystkich świętych

 

We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, zaś na cmentarzu o godz. 14.00 - rozpocznie się procesja, a około godz. 14.30- zostanie odprawiona Msza święta za całą parafię, a szczególnie za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie w kościele Mszy świętej o godz. 12.00 i 16.30-wieczorem.

 

Zwyczajem lat ubiegłych - Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie zbiera ofiary, a tegoroczne ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium i prace remontowe w starym budynku. Ks. Rektor nie może wysłać do każdej parafii alumna, dlatego tę zbiórkę od godz. 8.00-14.00 przeprowadzą przedstawiciele Rady Duszpasterskiej. Za te ofiary w imieniu Ks. Rektora i przełożonych  WSD- składamy Bóg zapłać.

 

W środę przypada Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, o 10.00-na cmentarzu i 17.00- kościele.

 

W najbliższy czwartek – zapraszamy młodzież Gimnazjum klasy III w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania na godz. 17.00. Natomiast w piątek klasę I i II Gimnazjum.

 

Wyjazd do chorych  w pierwszy piątek od godz. 8.00

 

Zachęcamy do nabycia kalendarzy rolniczych (w cenie 20 zł) oraz misyjnych (w cenie 4 zł): są bardzo ciekawe, i warto je nabyć i poczytać.

 

Wywozimy stopniowo śmiecie i tak na przyszłość prosimy, żeby wymieniać tylko wkłady w zniczach, a szkło częściowo zatrzymywać, ewentualnie zachować do drugiego roku. Szkło wrzucone do śmietnika robi kilogramy i ton przybywa. Ostatnio w piątek obok  śmieci, pasków klinowych, pudełek tekturowych były także gałęzie pościnane z różnych krzewów. Dla porządku nie sadzić krzewów, tui, drzew, bo z czasem jest problem, jak z tymi ponad - 100-letnimi drzewami na cmentarzu.

 

Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza do udziału w projektach osoby niepracujące w wieku 15-29 lat oraz kobiety w wieku i50+. W ofercie bezpłatne kursy zawodowe i płatne staże, wsparcie doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Więcej szczegółów pod nr tel. 14 68 62 302 i w siedzibie Stowarzyszenia w Brzesku w budynku przy Placu św. Jakuba (przy kościele św. Jakuba i N.M.P. Matki Kościoła

 

W ubiegłą sobotę rozpoczął się w Brzesku kurs dla lektorów naszego dekanatu. Rozpoczęcie każdego spotkania o godzinie 9.00 w Parafii Św. Jakuba

 

Zachęcamy i zapraszamy do nabycia prasy katolickiej. Jest do nabycia „Kościół nad Uszwica” w cenie 2,50 zł.

 

W sobotę wyjazd młodzieży o godzinie 8.30 w Gorce. Potrzebna jest zgoda rodziców pisemna.

 

Zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów w pierwszy piątek po Mszy Świętej wieczornej w kościele.