Rocznica poświęcenia własnego kościoła

 ( 29.10.2017r).

 

Dzisiejsza niedziela wzywa nas do wielkiej ufności w moc modlitwy. Zjednoczeni w wierze nadziei i miłości - otaczamy ołtarz naszej parafialnej świątyni. Naszą wdzięcznością pragniemy objąć fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o Dom Boga.

Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu i wieczorem o godz. 16.00-różaniec a po nim Msza Święta

Kończy się miesiąc październik-poświęcony Matce Bożej różańcowej. Maryja jest naszą duchową Matką. Jutro i we wtorek jeszcze raz szczególnie zapraszamy na te ostatnie nabożeństwa różańcowe.

We wtorek od godziny 16.00- zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i ostatnia o 11.00. Natomiast na cmentarzu o godz. 14.00-rozpocznie się uroczysta procesja z wypominkami i różańcem za zmarłych, a po niej Msza Święta za wszystkich zmarłych spoczywającym na cmentarzu.

W Uroczystość Wszystkich Świętych-do południa jest składka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne. Nowa Rada duszpasterska będzie ogłoszona na początku w pierwszą niedzielę listopada. Poprosiliśmy członków Akcji Katolickiej, aby tę zbiórkę do południa od 8.00-14.00 - przeprowadzili. Składamy im z góry podziękowanie.

Wywozimy stopniowo śmiecie i tak na przyszłość prosimy, żeby wymieniać tylko wkłady w zniczach, a szkło częściowo zatrzymywać, ewentualnie zachować do drugiego roku. Szkło wrzucone do śmietnika robi kilogramy i ton przybywa. Ostatnio obok  śmieci, pasków klinowych, pudełek tekturowych były także gałęzie pościnane z różnych krzewów. Dla porządku nie sadzić krzewów, tui, drzew, bo z czasem jest problem, jak z tymi ponad - 100-letnimi drzewami na cmentarzu.

W pierwszy piątek wyjazd do chorych o godz. 8.00-rano. Spowiedź w pierwszy piątek od 16.00. Według wytycznych - przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania obejmuje już klasę VI - dlatego w pierwszy piątek –zapraszamy do spowiedzi klasę VI, klasę VII, klasę II-Gimnazjum i wyjątkowo klasę III- a po Mszy dla nich krótkie spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Spotkanie ministrantów w sobotę o 10.00. Natomiast młodzieży w piątek po Mszy św. wieczornej.