Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014r.

 

Z okazji Świąt Wielkanocy składamy wszystkim świąteczne życzenia. Wielkanoc to czas odrodzenia wiary w zmartwychwstanie Jezusa. Życzymy, aby te święta zgłębiły wiarę w Jego zmartwychwstanie, przyniosły Wam wiele radości, obdarzyły wewnętrznym pokojem, oraz napełniły wzajemną życzliwością. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was radosnym Alleluja i pozwala z ufnością popatrzeć w przyszłość. Zmartwychwstały Chrystus niech błogosławi Rodzicom w życiu codziennym i zawodowym, dzieci niech obdarza radością, młodzieży niech pozwala realizować swoje plany i zamierzenia oraz wybierać dobro, a starszych niech darzy wewnętrznym pokojem i długimi latami życia i Bożym błogosławieństwem.

 

 

Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00-nieszpory i Msza święta wieczorna.

 

Składamy serdeczne podziękowanie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za asystowanie przy Grobie Pańskim i na rezurekcji. Podziękowanie to składamy na ręce pana prezesa Straży w Okocimiu i jego zastępcy. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy za przygotowanie i wykonanie dekoracji do: ciemnicy i grobu pańskiego: Panu Arturowi Słupskiemu i Jego Rodzinie i ks. Arturowi.

 

Bóg zapłać panu kościelnemu, paniom dbającym o wystrój naszej świątyni, pani organistce, ministrantom, lektorom, młodzieży, różom różańcowym, dzieciom poszczególnych klas za udział w adoracji i Liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w procesji rezurekcyjnej, a dzieciom za sypanie kwiatów.

 

Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wyniosły one 850 zł.

 

Dziękujemy Panu Stanisławowi Ojczykowi za ofiarowanie kwiatów na ubranie ołtarzy na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

 

Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom i młodzieży klasy III Gimnazjum za ofiarę z Bierzmowania na relikwiarz w wartości 450 zł. Bóg zapłać.

 

Wyrażamy radość z rozdanej Komunii Świętej, to znak, że przeżywamy święta w sposób religijny.

 

Składamy podziękowanie naszej Scholii za oprawę muzyczną dzisiejszej Mszy św. Podziękowanie składamy na ręce Pani Iwony Mikołajek. Bóg zapłać.

 

Składka z Poniedziałku Wielkanocnego- decyzją Księdza Biskupa - przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 

Ofiary z dzisiejszej uroczystości przeznaczone są na jeden relikwiarz. Podobnie będzie w maju. Natomiast drugi relkwiarz(Św. Siostry Faustyny i Jana Pawła II)  zostanie ufundowany przez pewne dwie rodziny z parafii, za co składamy tym rodzinom z góry serdeczne podziękowanie. Wartość jednego wynosi około 5650 zł.

 

Następna niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Rzymie Kanonizacja dwóch papieży- Jana XIII i Jana Pawła II. Zachęcamy do oglądania transmisji z tych uroczystości.

 

W następną niedzielę z racji kanonizacji Jana Pawła II zapraszamy na montaż słowno-muzyczny i koncert w aranżacji Pani Iwony Mikołajek zatytułowany „Szukałem Was” i wykonaniu naszej starszej i młodszej Scholi o godzinie 19.00-wieczorem. 

 

Od następnej niedzieli rozpoczyna się w kościele 70-Tydzień Miłosierdzia.

 

 

 

 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny 21.04.2014r.

 

 

Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocy- Poniedziałek Wielkanocny. O godz. 9.00-druga Msza św, o godz. 10.30-suma, o godz. 12.00-kolejna Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu chrztu Świętego, o godz. 16.00-nieszpory - o 16.30 - ostatnia  Msza św. wieczorna.

 

W środę Msza św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w Parafii Miłosierdzia w Brzesku. Uroczysta suma odpustowa o godzinie15.15.