Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 5.04.2015r.

 

Z okazji Świąt Wielkanocy składamy wszystkim świąteczne życzenia. Wielkanoc to czas odrodzenia wiary w Zmartwychwstanie Jezusa. Życzymy, aby te święta zgłębiły wiarę w Jego zmartwychwstanie, przyniosły Wam wiele radości, obdarzyły wewnętrznym pokojem, oraz napełniły wzajemną życzliwością. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was radosnym Alleluja i pozwala z ufnością popatrzeć w przyszłość. Zmartwychwstały Chrystus niech błogosławi Rodzicom w życiu codziennym i zawodowym, dzieci niech obdarza radością, młodzieży niech pozwala realizować swoje plany i zamierzenia oraz wybierać dobro, a starszych niech darzy wewnętrznym pokojem i długimi latami życia i Bożym błogosławieństwem. On żyje i jako żyjący idzie przed nami, ponownie wzywa nas, abyśmy i my codziennie szli za Nim, i tym samym codziennie odnajdywali drogę naszego życia. Światło zmartwychwstałego Chrystusa, niech  przenika ten świat a orędzie prawdy i życia niech dociera do wszystkich  ludzi za pośrednictwem naszego codziennego  świadectwa. 

 

 Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00-nieszpory i Msza święta wieczorna.

 

Składamy serdeczne podziękowanie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za asystowanie przy Grobie Pańskim i na rezurekcji. Podziękowanie to składamy na ręce pana prezesa Straży w Okocimiu i jego zastępcy. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy za przygotowanie i wykonanie dekoracji do: ciemnicy i grobu pańskiego: Panu Arturowi Słupskiemu, ks. Arturowi i lektorom.

 

Bóg zapłać panu kościelnemu, paniom dbającym o wystrój naszej świątyni, pani organistce, ministrantom, lektorom, młodzieży, różom różańcowym, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieciom poszczególnych klas za udział w adoracji i Liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w procesji rezurekcyjnej, a dzieciom za sypanie kwiatów.

 

Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wyniosły one 810 zł.

 

Dziękujemy Panom: Stanisławowi i Jackowi Ojczykom za ofiarowanie pięknych kwiatów na ubranie ołtarzy na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

 

Wyrażamy radość z rozdanej Komunii Świętej, to znak, że przeżywamy święta w sposób religijny.

 

Składamy podziękowanie naszej Scholii za oprawę muzyczną dzisiejszej Mszy św. Podziękowanie składamy na ręce Pani Iwony Mikołajek. Bóg zapłać.

 

Składka z Poniedziałku Wielkanocnego- decyzją Księdza Biskupa - w połowie przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

MAJĄ PRÓBĘ

we WTOREK O GODZINIE 19.OO

w BRZESKU W KOŚCIELE ŚW. JAKUBA

 

BIERZMOWANIE

W ŚRODĘ O 18.OO

w BRZESKU W KOŚCIELE ŚW. JAKUBA

 

 

 

 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny 6.04.2015r .

 

Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocy- Poniedziałek Wielkanocny-. O godz. 9.00-druga Msza św, o godz. 10.30-suma, o godz. 12.00-kolejna Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu chrztu Świętego. o godz. 16.00-nieszpory- o 16.30- ostatnia  Msza św. wieczorna.

 

W środę Msza św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w Parafii Miłosierdzia w Brzesku.

 

Składamy podziękowanie za ofiary na KUL i PAT. Bóg zapłać.

 

Jest do nabycia kolejny numer „Kościoła nad Uszwicą”

 

 

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

MAJĄ PRÓBĘ

we WTOREK O GODZINIE 19.OO

w BRZESKU W KOŚCIELE ŚW. JAKUBA

 

BIERZMOWANIE

W ŚRODĘ O 18.OO

w BRZESKU W KOŚCIELE ŚW. JAKUBA