I Niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015r.

 

 

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj Msz święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 11.30 Droga Krzyżowa dla dzieci na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 12.00 następna Msza święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście na nabożeństwo ku czci Męki pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Zali. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest ceremonia posypania głów popiołem dla tych, którzy nie byli w Środę Popielcową.

 

Z głębi serca pragniemy podziękować wszystkim wiernym naszej parafii, którzy wzięli udział w nabożeństwie 40-godzinnym, przygotowali adoracje, poprowadzili modlitwy i adorowali Jezusa Eucharystycznego.

 

W następną niedzielę będzie składka do puszek na Fundusz Pomocy Misjom tzw. „Ad Gentes”

 

Składamy podziękowanie na ofiary na tacę ze Środy Popielcowej. Pół tych ofiar idzie na Caritas Diecezji, a pół na Caritas Parafialny.

 

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. W imieniu seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00, a po niej Msza święta. Natomiast dla dzieci w każda niedzielę o godz. 11.30.

 

Zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Okocimiu na Walne Zebranie, które odbędzie się 27 lutego 2015 r. o godz. 18.00 na plebanii. To jest piątek po Mszy Świętej.  Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o liczne przybycie.

 

W piątek również na plebanii jest próba scholii, starszej i młodszej.